Понад 100 тисяч людей протестували в суботу по всій Франції через плани уряду ще більше посилити обмеження щодо невакцинованих від коронавірусу.
Про це йдеться в публікації France 24.

За оцінкою уряду, на протести вийшли в чотири рази більше людей, ніж 18 грудня, коли по всій країні зібралися 25 500 людей.

Представники міністерства внутрішніх справ заявили, що в суботніх протестах по всій Франції взяли участь 105 200 осіб, 18 тисяч з них – у Парижі, де поліція повідомила про 10 заарештованих і трьох легко поранених офіцерів.

Протестувальники виступають проти запланованого закону, який вимагатиме від людей довести, що вони повністю вакциновані від коронавірусу, перш ніж вони зможуть харчуватися в ресторанах, подорожувати міжміськими потягами або відвідувати культурні заходи.

У четвер нижня палата парламенту Франції ухвалила суперечливий законопроєкт у першому читанні.

Уряд очікує, що нові вимоги будуть затверджені до 15 січня, хоча законодавці в Сенаті тепер можуть відкласти процес.

Цього тижня президент Франції Еммануель Макрон заявив, що хоче “розлютити” нещеплених людей, зробивши їхнє життя настільки складним, що вони в кінцевому підсумку зроблять щеплення. Він сказав, що невакциновані люди є безвідповідальними і не гідні вважатися громадянами.

У суботу у Франції на тлі зростання тиску на лікарні було зафіксовано 303 669 нових випадків Covid-19 .За даними МОЗ, у відділеннях інтенсивної терапії перебуває понад 3821 особа.

Люди у Франції вже зараз мають пред’явити докази вакцинації або негативний тест, щоб увійти в ресторани та бари та скористатися міжрегіональними потягами. Але через зростання кількості інфекцій уряд хоче відмовитися від допуску за допомогою тесту.

В інтерв’ю газеті Le Parisien Макрон сказав, що хотів «досадити» нещепленим людям, зробивши їхнє життя настільки складним, що врешті-решт вони погодяться на щеплення. Він ужив дієслово, похідне від слова “лайно” – сленгове “emmerder” від “merde”, який також можна перекласти як “роздратувати”, “діяти на нерви”.

Також президент Франції назвав нещеплених людей «безвідповідальними та негідними вважатися громадянами».

Така заява прозвучала на тлі обговорення законопроекту про «вакцинні перепустки», який передбачає надання людиною відповідного доказу, якщо він хоче відвідати громадські місця, де діють обмеження.

Деякі французькі ЗМІ та політики почали критикувати висловлювання Макрона. Зокрема, лідер республіканців Крістіан Жакоб сказав, що президент не може говорити таких речей. Водночас, прем’єр-міністр Жан Кастекс заявив, що люди, які отримали вакцину, роздратовані тими, хто від неї відмовляється.

Макрон зробив кілька заяв, які можна розцінювати по різному, але в цілому, моя думка — це все дуже небезпечно і попахує капітуляцією ЄС перед РФ…
Про це написав блогер Євгеній Проккопишин на своїй Facebook сторінці. 
Він заявив, що ЄС проводить уже і планує ще проводити переговори з РФ щодо безпеки в регіоні (Європа). Також заявив, що ЄС обговорює те, як їм позбутись впливу США і посилити свою незалежність від них. А ще анонсував нову «Нормандську зустріч» (Україна, ФРН, Франція, РФ) у найближчі тижні.
Очевидно, що план такий: ЄС гарантує РФ неприєднання України до НАТО, ЄС запускає «ПП-2», РФ обіцяє не окуповувати більше ніякі частини України, РФ обіцяє продовжити контракт на транзит газу з Україною на 10 років (на 30-40 млрд м3 щороку), США виводять частину своїх військ з Європи (особливо зі Східної Європи, і всі ракетні війська з регіону)…
З іншої сторони Столтенберг (генсек НАТО) заявив, що НАТО продовжить укріпляти оборону в регіоні, що Україна/Грузія/Молдова самі мають вирішувати бути їм членами Альянсу чи ні, що буде проводити переговори з РФ (до речі Україну, Молдову та Грузію запросили на засідання НАТО через тиждень, де будуть обговорювати російський ультиматум по безпеці в регіоні), і ще додав, що велика війна в Європі через Україну є дуже можливою, тому і активізувалась дипломатія, але вона може провалитись, тому що НАТО не збирається виконувати більшість вимог РФ.
2022-й рік буде «веселим»…