29 жовтня біля бухти Севастополя у тимчасово окупованому Криму безпілотники вразили щонайменше три кораблі Чорноморського флоту Росії. Серед них і флагман проекту 11356р (“Буревісник”) “Адмірал Макаров”.

Група волонтерів GeoConfirmed проаналізувала кадри з безпілотних надводних апаратів USV (Unmanned Surface Vehicle), які бродили в гавані та морі. На думку розслідувачів, судячи з усіх відеоматеріалів, було задіяно від шести до восьми безпілотників. Причому три використовувалися на кораблях, йдеться у повідомленні в Twitter.

Розслідувачі вважають, що безпілотники використовувала саме Україна.

“Виходячи з усіх наявних відеоматеріалів, можна з великою ймовірністю стверджувати, що: безпілотники прорвали оборону Севастопольської бухти; було задіяно близько шести USV; щонайменше три кораблі були вражені з USV”, – вважають в GeoConfirmed.

Також в мережу виклали відео атаки на фрегат класу “Адмірал Григорович”, якому в ЧФ РФ відповідає тільки “Адмірал Макаров”. Зйомка перервалася, оскільки, ймовірно, БПЛА вдарився об судно і вибухнув.
На іншому відео можна помітити атаку на тральщик класу “Натя” – “Іван Голубець”. За даними Міноборони РФ, тільки він нібито отримав “незначні” пошкодження.

На одному з опублікованих відео видно, як ще один безпілотник бродить між пришвартованими кораблями в гавані, “шукаючи мішень для обстрілу”. Ця зйомка теж обірвалася, коли БПЛА зіткнувся з судном і імовірно вибухнув.