Російське командування поставило завдання зупинити просування українських військових у Луганській області.

Про це в ефірі FREEDOM заявив голова Луганської ОВА Сергій Гайдай.

Якщо ЗСУ захоплять ділянку Кремінна-Сватове, це загрожує окупантам “крахом” всієї логістики в області.

“Якщо все мінується, то, напевно, завдання – зупинити просування. Тому що вони прекрасно розуміють, що якщо цю лінію оборони від Сватового до Кремінної вони провалять, тоді там вже прямий шлях на Старобільськ. Звідти контроль логістичних ланцюжків всієї Луганської області”, – пояснив Гайдай.

Він зазначає, що окупанти можуть хіба що “пригальмувати” ЗСУ. Так, на ділянці Кремінна-Сватове ворог мінує береги річок, траси, дороги; підірвали невеликий міст.

Росіяни регулярно обстрілюють Білогорівку в спробі промацати оборону ЗСУ, в районі Бахмута тривають найжорстокіші бої.

“Вони годинами обстрілюють, бомблять певну територію, а потім намагаються відправляти туди 20-30 осіб, щоб вони промацували ситуацію, чи залишився хтось після обстрілу, чи можуть тримати оборону, чи є можливість там зачепитися”,-розповів Гайдай про тактику противника.

Такими діями Росія знищує власних солдатів: “Стільки, скільки народу вони поклали таким чином як в напрямку Золотого, так і в напрямку Кремінної, Сєвєродонецька або Рубіжного… Це просто тисячі солдатів. За іншого будь-якого нормального командування їм можна було б зберегти життя”.
Російські окупанти намагаються контратакувати під Кремінною. Для подальшого просування ЗСУ на Луганщині та звільнення північної частини регіону необхідно прориватися в районі Сватового і виходити на оперативний простір.

Такими думками в ефірі Радіо НВ поділився військовий експерт Сергій Грабський.

“Противник проводить зараз контратаки в районі Кремінної, намагаючись відкинути наші підрозділи. Бої там тривають, тому що і ми, і противник, усвідомлюємо виняткову важливість цього напрямку для подальших дій. Якщо ми прорвемося в районі Сватового, вийдемо на оперативний простір, нам відкривається дорога до звільнення всієї північної Луганщини”, — повідомив Грабський.
Російські окупанти, які покидають українські населені пункти, говорять про перегрупування, хоча це – класичний відступ. Після звільнення Сватового у Росії посиплеться фронт на Луганському напрямку.

Про це сказав військовий експерт Михайло Самусь.

“Те, що відбувається на фронті, це – класичний відступ. Коли говорять про перегрупування для відходу на підготовлені або вигідні рубежі. Коли ми говорили про відступ росіян з Ізюма, вони заявляли, що відходять до Лимана і там закріплюються. Зараз, коли вони відійшли з Лимана та в районі Сватового роблять укріплення, формують нові оборонні позиції. Коли вони відступлять зі Сватового, вони скажуть, що далі закріплюються”, – пояснив військовий.

Михайло Самусь наголосив, що окупанти мали час закріпитися на вигідних рубежах, проте не зробили цього.

“Сватове – це саме критичний об’єкт, після якого починається пустир, де немає великих населених пунктів, і після цього українська армія може почати ще потужніший наступ. Після Сватового росіянам буде складніше укріпитися. Хоча після того, як ЗСУ проводили стабілізаційні заходи в Ізюмі, російська армія мала час, щоб укріпитися на вигідних рубежах, але цього не сталося. Схожа ситуація на Херсонщині”, – пояснив військовий експерт.