Голова Луганської обласної військової адміністрації Сергій Гайдай повідомив, що Збройні сили України вже перебувають недалеко від Кремінної.

В ефірі телемарафону він заявив, що варто чекати на добрі новини від Генштабу.

За словами Гайдая, Кремль поставив російським окупантам завдання захопити Бахмут. Через це вони намагаються окупувати всі населені пункти між ним і Лисичанськом.

Крім того, загарбники штурмують Білогорівку, щоб створити там плацдарм для наступу. Голова ОВА додав, що шестеро літніх людей продовжують там жити попри постійні атаки росіян. Наразі їх намагаються вмовити покинути домівки, але навіть звернення їхніх рідних поки не подіяли.

Гайдай зазначив, що всі обіцянки інтервентів щодо відновлення комунікацій в захоплених містах виявилися мильною бульбашкою. У таких населених пунктах не працює система опалення, а електропідстанції залишаються без ремонту.
Як говорить голова Луганської ОВА Сергій Гайдай, коли в Росії дізнаються про реальні втрати на війні, станеться соціальний вибух.

За його словами, “частково мобілізовані”окупанти на фронті можуть жити лише добу.

“Іноді від початку перекидання і безпосередньо на передову тривалість життя — доба. Щойно почалася ця історія з так званою частковою мобілізацією, я одразу казав, що єдине, що це змінить на фронті, це статистика — збільшення кількості загиблих російських солдатів. І ми бачимо просто геометричну прогресію, порівняно з минулими чотирма місяцями”, – говорить Гайдай.

Свої слова він пояснює тим, що за два-три тижні не можна навчити військової справи цивільну людину, зокрема, керувати танком, РСЗО, мінометом, артилерією.

Окупанти підтягнули дуже велику кількість особового складу і техніки на Луганщину.

Про це в інтерв’ю Радіо НВ розповів голова Луганської обласної військової адміністрації Сергій Гайдай.

Він також розповів, яка зараз ситуація у Сватовому і Кремінній.

“Достатньо важка, але все одно з позначкою плюс, тому що ЗСУ, всім нашим захисникам, хто там перебуває, вдається потроху відвойовувати Луганщину, деокуповувати наші населені пункти. Вдається дуже важко, тому що ворог встиг підтягнути дуже велику кількість резервів — як особового складу, так і техніки”, – розповідає Гайдай.

З його слів, окупанти встигли замінувати величезну територію, деякі мости, інфраструктурні об’єкти підірвати, побудувати захисні споруди у вигляді бетонних трикутників і виритих протитанкові окопти.

“Тому кожен метр Луганської землі дається дуже важко. Але врешті-решт йде деокупація Луганщини саме на тому напрямку”, – зазначив Гайдай.

Також очільник Луганщини розповів, які резерви стягують окупанти на Луганщину.

“Там збірна солянка. Перша хвиля — це свіжомобілізовані з тієї так званої часткової мобілізації. Це цивільні люди, які просто перевдягнуті у військову форму, зі зброєю в руках. Потім там залишки військ “ДНР”, “ЛНР”, які воюють від 2014 року. Є кадировці, які працюють як загороджувальні загони. Вони не воюють на передовій. Є зеки, ті “вагнерівці”. Є підрозділ “Барс” — це вже більш-менш підготовлені вояки, але вони теж більше використовуються як заградзагони, або їх змішують зі свіжомобілізованими для того, щоб вони десь там керували процесами”, — каже Гайдай.

Також за його словами, на Луганщині є десантники, яких перекинули з Херсонської області.

“Але їх зараз використовують у районі Старобільська, вони там займаються укріпленням другої хвилі оборони. Вони окопуються, будують собі все, що потрібно для того, щоб тримати (оборону — Ред.). Це реально друга хвиля оборони. Тому що після того, як Сватове і Кремінна будуть деокуповані, звісно, що буде звільнення Старобільська”, — підсумував очільник Луганщини.