З кожним днем в українців в голові з’являється все більше питань на тему, коли вже настане перемога і війні нарешті прийде кінець? Зазначається, що найбільш вирішальним періодом для українців у 2024 році може стати час до кінця березня. Його можна порівняти з минулим роком — 2022.

Таку думку висловив голова Українського центру безпеки та співпраці Сергій Кузан в інтерв’ю відомому каналу. Він зауважив, що у лютому минулого року також відбувся період апатії, коли нарікали на недостатність допомоги від Заходу.

 «Також були всі обмеження. Але все ж таки нам вдалося вистояти попри цю зневіру, яка так само серед західних політиків — окремих політиків, окремих медіа. Так само як і тоді, і зараз ми вистоїмо», – сказав Кузан.

Голова Українського центру безпеки та співпраці додав, що оцінка ситуації може варіюватися. Деякі вважають, що наразі ми переживаємо найтяжчий період, тоді як інші нагадують про перші місяці повномасштабного вторгнення Росії.

 «Лютий – березень, коли ми, не маючи взагалі снарядів, західної допомоги, зазнавали найбільших втрат. У нас банально не було зброї, у нас були виснажені всі наші запаси», – зауважив Сергій Кузан.

За його словами, зимою і на початку весни щороку припадають найважчі випробування. Він підкреслив, що командування добре осведомлене про можливості і ефективно розподіляє ресурси.

 Це не на один місяць вперед. І готове, звичайно ж, навіть, за такої обмеженої допомоги від Заходу, але все ж таки завдяки власним ресурсам проводити оборонну операцію,
– наголосив голова Українського центру безпеки та співпраці.

За даними видання Business Insider, Україна має хорошу можливість здобути перемогу у війні з Росією, проте для цього важливо зробити оборону, відновлення боєздатності та нанесення ударів по Росії там, де вона найбільш вразлива, пріоритетними завданнями.

Старший науковий співробітник фонду Карнегі Майкл Кофман вважає, що Україна має використовувати стратегію «утримання, розбудови та удару». Під час фази «утримання» Україна повинна максимально укріпити свої позиції на фронті, щоб виснажити російські сили. Постійний опір з боку Сил оборони змусить окупантів стати в більш вразливу позицію.

 «Утримуючи лінію фронту, Україна могла б «розбудувати» свою армію шляхом відновлення, навчання та розширення оборонної промисловості країни, а також підтримки західних партнерів України. Елемент «удару» передбачає завдання ударів по слабких місцях Росії, щоб знизити її спроможності і створити можливості для подальших наступальних операцій України», – пояснив експерт.

За словами Кофмана, в найкращому випадку Україна може здобути ініціативу вже наступного року. В гіршому варіанті вона все ще може успішно утримуватися, і Росія не досягне своїх військових цілей до 2025 або 2026 року.

Згідно з Ешфордом, наразі Україні бракує можливостей для проведення наступальних операцій, тому краще зосередитися на обороні, щоб не дати РФ захопити більше територій. Вона підкреслила, що такий підхід може відповідати інтересам західних партнерів, оскільки Європа, ймовірно, надасть підтримку Україні, тоді як підтримка з боку США залишається питанням.

 «Цей підхід дешевший. Він ефективніший. Він допомагає вирішити проблеми з живою силою, тому що оборона легша для живої сили, ніж наступ. Навіть за відсутності фінансування від США, це сфера, де європейські держави можуть реально зробити свій внесок», – каже Ешфорд.

Хоча підтримка США є важливою для постачання ключових боєприпасів та інших необхідних ресурсів, Ешфорд зазначила, що визначення пріоритетів оборони не обов’язково потребує мільярдів доларів допомоги Україні, які обговорюються у Конгресі США.

Говорячи про те, як може виглядати перемога для України, Ешфорд вказала на продовження існування держави та виживання її народу. З її точки зору, Україна вже в певному сенсі здобула перемогу відстоюючися від російських військ.

Зазначається, що українські сили наразі стикаються з нестачею боєприпасів та інших важливих ресурсів, що ускладнює їхню оборону.