Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба зазначив, що зараз Україна самостійно захищається від агресора із західною зброєю – так, як і французи, які звільняли країну після окупації нацистською Німеччиною, та натякнув, що Києву дуже допомогли би танки, названі на честь генерала Леклерка.

Про це він сказав в інтерв’ю TF1 Info, на запитання ведучого про певні паралелі між нинішньою боротьбою України та боротьбою Франції у Другу світову.

“Україна сьогодні – це як велика дивізія генерала Леклерка. Його дивізія складалася з французів, які прагнули звільнити країну, під умілим лідерством – його та Шарля де Голля. Але дивізія була озброєна західними – американськими й британськими – танками, артилерією та іншим озброєнням”, – зазначив Кулеба.

У цьому, за його словами, Україна зараз схожа на тодішню Францію, яка чинила опір.

“Ми прагнемо свободи, ненавидимо окупантів – і виженемо їх. У нас є сміливість і наснага, щоб зробити це. Але нам потрібна західна зброя, щоб досягти успіху. І як колись американська й британська зброя допомогли французам звільнити свою країну, так зараз західна зброя – і французька теж – допомагає нам. Але роботу робимо ми. Життя віддають наші бійці. Тож про таку паралель справді можна говорити. А якщо одного дня українські військові будуть просуватися, звільняючи українські території, на танках “Леклерк”, наданих Францією (танк французького виробництва, названий на честь Леклерка) – така паралель стане ще більш помітною та історичною”, – зазначив Дмитро Кулеба.

В інтерв’ю він також ще раз пояснив, чому Україна не розглядає відмову від вступу до НАТО як можливий компроміс у переговорах для завершення війни, нагадавши, що позаблоковий статус не врятував Україну від протиправної анексії Криму та гібридної агресії РФ на Донбасі.

Глава МЗС ухилився від прямої відповіді на питання, чи потрібно Україні бити по цілях на території РФ для ефективнішого самозахисту.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба в інтерв’ю французькому телеканалу ухилився від прямої відповіді на запитання, чи потрібно Україні на випередження бити по військових цілях на території РФ, щоб ефективніше захищатися. Про це повідомляє “Європейська правда”.

В інтерв’ю TF1 Info Кулебу запитали, чи Україні для того, щоб захищатися, потрібно мати можливість на випередження вражати воєнні цілі на території Росії.

“Передусім ми б’ємо по російських позиціях на окупованих територіях України, і це наша найперша мета. Я розумію, що медіа завжди цікавляться тим, що стається у Росії – але хай росіяни самі думають, оцінюють і роблять висновки з того, що стається на їхній території. Ми ведемо боротьбу проти ворога, який набагато сильніший за нас, це правда. Але також і дуже підступного ворога, який за кожної нагоди маніпулює реальністю і б’є по нас звідти, де ми не можемо його дістати. Ми не збираємося програвати війну і дати їм отримати бажане. Ми робитимемо усе, що не заборонено міжнародним правом, для реалізації права на самозахист, для оборони нашої країни”, – відповів Дмитро Кулеба.

В інтерв’ю він також ще раз пояснив, чому Україна не розглядає відмову від вступу до НАТО як можливий компроміс у переговорах для завершення війни, нагадавши, що позаблоковий статус не врятував Україну від протиправної анексії Криму та гібридної агресії РФ на Донбасі.

Нагадаємо, у Парижі 13 грудня проходить міжнародна донорська конференція за участі понад 45 країн і 20 міжнародних організацій, яка має на меті підтримати Україну на тлі постійних російських атак по критичній інфраструктурі.