Ситуація на фронтах на Луганщині кардинально відрізняється. Зі Сватового йде три дороги, саме тому це місто так важливо звільнити від російських окупантів. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ повідомив голова Луганської обласної військової адміністрації Сергій Гайдай.

“Все, що стосується території від Сватового до Кремінної, Збройні сили України повільно, але впевнено просуваються вперед, а те, що стосується Білогорівки під Лисичанськом, там наші захисники більше відбивають неймовірну кількість атак, які постійно відбуваються з боку російських окупаційних військ”, — розповів він.

За його словами, Сватове — досить важливий напрямок.

“Звідти йдуть три дороги: одна — у бік Росії, і її потрібно обов’язково перекривати, щоб не було прямих постачань техніки та особового складу; друга — у бік Кремінної, і ця дорога зараз уже під вогневим контролем Збройних сил України; і третя веде на Старобільськ. А Старобільськ — це логістичний центр Луганської області, як тільки його буде деокуповано, основні дороги будуть повністю під вогневим контролем Збройних сил України”, — пояснив глава регіону.

Сергій Гайдай додав, що наступ української армії сповільнився. Причиною стали заміновані окупантами посадки, дороги, а в полях через дощі грузне навіть гусенична техніка.

Також, за його словами, Кількість підлітків, яких російські окупанти депортували з Луганської області до Чечні, наразі не встановлена. 

За його словами, зараз триває збір інформації про депортованих у РФ підлітків, встановлюються їхні особи.

“Вже є інформація, що вони в Чечні. У принципі, зрозуміло, для чого це робиться: через якийсь проміжок часу ці нелюди можуть підготувати хлопців і потім або закидати їх кудись у тил для диверсій, або навіть ми можемо, на жаль, побачити їх на фронті”, — вважає Сергій Гайдай.

Глава Луганської області розповів, що вже є випадки затримання диверсійних груп, до складу яких входять хлопці до 21-22 років із раніше окупованих Росією територій України.

“А тепер просто порахуємо: 21 рік мінус сім років, тобто у 14-річному віці після окупації частини Луганської області їм почали промивати мізки. За сім років настільки промили, що вони ненавидять Україну, готові заходити на територію мирних населених пунктів і вбивати людей”, — зазначив він.

Варто зазначити, що Після визволення Херсона Східний фронт став найгарячішою точкою на карті бойових дій. Але, як стверджує Олександр Коваленко, метою ворога є не лише Бахмут, а й кілька інших населених пунктів на Донеччині.

Військово-політичний оглядач насамперед пояснив, що для повноцінного наступу на будь-якому з відрізків фронту армія РФ зараз не має ні сил, ні коштів. І хоча окупанти намагаються зміцнювати свої позиції, але бажаного результату їм поки що не вдається ніде досягти. Військовий експерт зі знанням справи сказав:

“Зараз ми можемо говорити про те, що вони намагатимуться тими ділянками, які для них критично важливі, тримати оборону, а там, де вони намагаються імітувати наступальні дії, в цьому теж є сенс. Чому? Тому що Бахмут, Авдіївка та Вугледар – це 3 основні локації, які їм потрібно терміново окупувати”.

Відомий український блогер пояснив, чому перераховані вище три населені пункти на Сході України мають велике значення для окупантів:

“Чому? Тому що Збройні сили України, контролюючи ці локації, мають повний вогневий контроль над залізничною логістикою зі Сходу на Південь. Вона зараз не працює і повноцінно Російське командування має намір розпочати логістичні поставки зі Сходу на Південь, тому що Південне угруповання не отримує потрібної кількості матеріально-технічного забезпечення виключно за рахунок Кримського мосту, який і працює (залізничний напрямок), але не повноцінно.