Після визволення Херсона ЗСУ візьмуться за звільнення Донбасу і візьмуть міста на тимчасово окупованому Кримському півострові. Директор Інституту трансформації суспільства, економіст і політолог Олег Соскін в інтерв’ю Главреду зазначив, що з 70-80% ймовірністю до кінця листопада наші повинні взяти Джанкой і Євпаторію.

“Після цього зупинити їх буде практично неможливо. Якщо тільки не буде відмови від подальшого постачання України артилерійськими і ракетними системами. Але такого не може бути”, – зазначив експерт.

Також Соскін впевнений, що ЗСУ проб’ють коридор в районі Сватового і Троїцького.

“Мабуть, все-таки зайдуть в Луганську область. І до нового року можуть підібратися до Луганська. Луганська область – це буде новий фронт цієї війни. Також до кінця грудня можуть відбити Запорізьку АЕС та Енергодар. Те, що лівий берег Херсонської області буде звільнений, це точно. Не знаю, як буде з Мелітополем і далі. Але Маріуполь навряд чи звільнять найближчим часом”, – підсумувало політолог.

Раніше військовий експерт Роман Світан зазначив, що після звільнення Херсона подальший наступ Збройних сил України на півдні може розвиватися за трьома напрямками. За його словами, нинішня ситуація на правобережній частині Херсонської області прогнозувалася ще влітку, коли українські сили отримали далекобійну артилерію типу HIMARS. А противник почав виведення військ з Херсона на лівий берег не вчора і не позавчора, а коли оголосив нібито евакуацію мирних жителів.

Щодо подальших дій Збройних сил України, то вони не форсуватимуть Дніпро, а закріпляться на правому березі та утримуватимуть його за допомогою артилерії. А звільнення окупованих територій продовжиться, швидше за все, з Запорізької області в одному з трьох напрямків – Бердянськ, Мелітополь чи Маріуполь (Донецька область).