Сьогодні Тимошенко сказала, що військова доктрина президента потребує серйозного доопрацювання, оскільки в ній прописана «повна сумісність» української армії стандартам НАТО. Лідер «Батьківщини» заявила про створення «військового кабінету».

У відповідь на це Фриз зазначила, що вона як глава делегації Верховної Раді в парламентській асамблеї НАТО постійно чує від міжнародних партнерів тези про необхідність якнайшвидшого впровадження стандартів НАТО, в тому числі технічних STANAG з метою переходу на новий рівень відносин з організацією Північноатлантичного договору.

Популярне: “Тепер позбавити людей субсидії буде складніше”: Юрист пояснила, що дає українцям нова заборона

«Сьогодні, в той час, як наші військові беруть участь в найбільших навчаннях НАТО в Норвегії, було заявлено, що документ потребує серйозного доопрацювання через наявність в ньому« повної сумісності »(!) Української армії стандартам НАТО», – обурилася Фриз .

На думку народного депутата, поставити під сумнів необхідність переходу на «повну сумісність» означає чітко заявити про відсутність планів вступу нашої держави в НАТО.

«Перегляд стратегії, узгодженої з нашими партнерами в рамках СВБ (Стратегічного оборонного бюлетеня) і РНП (річної національної програми), є фактичним визнанням плану згорнути процес вступу в Альянс у разі перемоги на виборах. І це викликає занепокоєння. Отже, я сподіваюся на швидке роз'яснення змісту цього провокаційного заяви з боку політичних опонентів євроатлантичної інтеграції України », – підкреслила вона.
 
«В даному випадку у мене не тільки як глави делегації, але і як громадянина України, який хоче бачити майбутнє держави в НАТО серед цивілізованих партнерів, виникає занепокоєння з приводу ймовірності повторення сценарію 2008 року, коли тодішній уряд України фактично відреклася від євроатлантичного курсу держави» , – нагадала Фриз.