В українсько-американських навчаннях "Сі Бриз-2019" візьмуть участь 30 кораблів та інша техніка. Спільні навчання пройдуть на початку липня 2019 року у Чорному морі.

У Державній прикордонній службі України зазначили, що протягом минулого тижня команда координаторів-учасників з обох країн проводила остаточне узгодження дій та сценаріїв майбутніх навчань.

Зазначається, що всього у навчаннях планують взяти участь близько 30 кораблів, 30 авіаційних апаратів і понад 900 осіб особового складу, з яких 10 катерів Морської охорони, вертольоти і 2 літаки прикордонної авіації та близько 200 осіб персоналу Держприкордонслужби.

В рамках навчань група кораблів виконуватиме різноманітні завдання у змодельованому так званому кризовому районі, а також проведе випробування усього наявного озброєння. Навчання охоплюватимуть такі напрямки як: протидиверсійна оборона корабля на переході морем, передача вантажів, пошук і порятунок людей за бортом, проведення оглядових операцій.

Спільні маневри проходитимуть в Одеській, Миколаївській та Херсонській областях і в північно-західній частині Чорного моря.

Також буде проведено штурмові тренінги бійців відділів спеціальних дій на воді. Вони включатимуть в себе десантування з гелікоптера у воду без парашута, висадку з гелікоптера на судно та острів за допомогою спеціального спускового обладнання.

Такі вправи вже відпрацьовувалися в минулі роки, але тепер це буде не просто висадка, а й подальше проведення штурмової операції.

Окрім цього, варто додати, що НАТО збирається провести навчання поряд з Росією. Найбільші в Естонії міжнародні навчання під егідою НАТО "Весняний шторм" почнуться в понеділок, 29 квітня, на кордоні з Росією.

У навчаннях візьмуть участь більше 9 тисяч військовослужбовців з 13 країн, повідомила прес-служба Головного штабу Сил оборони Естонії.

Навчання триватимуть протягом трьох тижнів з 29 квітня до 17 травня.

Згідно із заявою, основним завданням є відпрацювання синхронізації планування бойових дій, співпрацю в управлінні, а також підвищення готовності до виконання тактичних завдань.

У маневрах братимуть участь військовослужбовці Бельгії, Великобританії, Німеччини, Грузії, Канади, Латвії, Литви, Польщі, США, України, Фінляндії, Франції та Естонії.

З боку Естонії візьмуть участь підрозділи сухопутних, військово-повітряних і військово-морських сил, особовий склад Першої та Другої піхотних бригад, а також особовий склад народного ополчення.

Крім них в навчаннях візьмуть участь військовослужбовці дислокованого в Естонії багатонаціонального батальйону НАТО, а також військовослужбовці країн-союзників і партнерів, які прибувають в республіку на період навчань.