Повідомлення в деяких амбулаторіях, що з нового року без укладеної декларації прийом лікаря буде платним – фейк. Про це заявила в. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

У деяких амбулаторіях з’явились оголошення про те, щоб люди терміново вибрали собі лікаря, тому що “з нового року все стане платним”.

“Це або погана поінформованість керівництва медустанов про зміни або один з дуже невдалих проявів конкуренції за пацієнта”, – розвіяла фейк Супрун.
 
Вона пояснила, що до червня 2019 року всі комунальні медичні установи отримують оплату і за тих пацієнтів, які не підписали з ними декларації, але живуть на території обслуговування.

Це означає, що з нового року нічого не зміниться – можна і без декларації прийти в амбулаторію і безкоштовно отримати медичну допомогу.

Часу, щоб вибрати собі фахівця, досить і не треба відразу бігти підписувати декларацію там, де не планували, підкреслює Супрун.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

Соцопитування групи Рейтинг в жовтні показав, що 56% українців вже обрали свого сімейного лікаря. З них 76% задоволені вибором медика.

Відзначимо, що в Україні стрімко зростає кількість хворих на грип і ГРВІ. І хоча говорити про епідемію поки рано, в країні вже є перша жертва цих захворювань

За даними Центру громадського здоров’я МОЗ України, за тиждень з 26 листопада по 2 грудня в країні захворюваність на грип та ГРВІ в країні зросла майже на 10% в порівнянні з попереднім тижнем – за сім днів було зафіксовано 195 740 нових випадків хвороб, причому серед хворих було близько 68% дітей.