Колишній політв’язень і український режисер Олег Сенцов виступив з гучною заявою про свої наміри та розповів про ставлення президента Франції.

«Глобально я розповідаю про протистояння з Росією. У Європі не розуміють, що таке Росія, як думає російський народ, у мене є що розповісти. Про це я говорив з Еммануелем Макроном (президент Франції – ред.), з керівництвом ПАРЄ. Я завжди намагаюся виводити розмову в конкретику, задавати, можливо, незручні питання», – розповів він в інтерв’ю.

За словами Сенцова, Макрон розуміє справжні цілі президента РФ Володимира Путіна, але у нього є свої завдання.

«Так, він розуміє, але і ми повинні зрозуміти, що він президент Франції, а не України. У нього свої завдання, зараз він намагається стати локомотивом нової Європи. Те ж і з ПАРЄ, учасники якої прагнуть повернути Росію в діалог і впевнені в правильності цього рішення», – підкреслив він.

Режисер додав, що українцям може не подобатися такий стан речей, але з цим доведеться працювати як з даністю.

«Ми можемо влаштовувати демарші, можемо тролити їх в парламенті, але толку буде мало, від нас в світовій політиці мало що залежить. І вихід один: ставати сильнішими. Тому що політика – це річ досить цинічна. Ти мені – я тобі. Ми тобі допоможемо – для чого? Щоб ти міг допомогти потім нам. Тому поки ми не станемо сильними по-справжньому, коли з нами почнуть рахуватися не тільки у військовому плані, а й в економічному, нам складно надати нашому голосу ваги», – резюмував Сенцов.

Нагадаємо, український режисер Олег Сенцов повернувся в Україну в рамках обміну полоненими з РФ 7 вересня. Він провів в російському полоні п’ять років.

Сенцов заявляв, що має намір відвідати низку європейських міст. Там він планує, зокрема, розповідати про політв’язнів, які залишаються в Росії.