Офіс генерального прокурора повідомив про підозру екскомандиру та трьом співробітникам кримського «Беркуту» у зв’язку з посяганням на територіальну цілісність і недоторканність України, державну зраду, а також заволодіння вогнепальною зброєю шляхом зловживання службовим становищем.

За даними слідства, колишні правоохоронці активно приймали участь у незаконній протидії мирним акціям протесту у Києві протягом січня-лютого 2014 року. Після повернення з Києва до Севастополя 26 лютого 2014 року вони незаконно заволоділи кількома десятками автоматів, які зберігались за місцем дислокації спецпідрозділу.

Далі, за попередньою змовою з представниками РФ та іншими особами, які надавали допомогу державі-агресору у підривній діяльності проти України, підозрювані використали цю зброю під час блокування автошляхів сполучення між АР Крим та Херсонською областю.

Згідно з повідомленням, ці дії сприяли Росії у здійсненні анексії територій міста Севастополь та АР Крим.

Фігурантам інкриміновано посягання на територіальну цілісність і недоторканність України, державну зраду, а також заволодіння вогнепальною зброєю шляхом зловживання службовим становищем .

Крім цього, нещодавно прокурори направили до суду обвинувальний акт стосовно ще 9 міліціонерів  «Беркуту» за розстріл активістів Майдану у 2014 році.

Про це повідомляють пресслужби Державного бюро розслідувань та Офісу генерального прокурора.

Зазначається, що обвинувачені застосували проти учасників акцій протесту табельну гладкоствольну й автоматичну нарізну вогнепальну зброю, споряджену бойовими припасами.

Після цього за вказівкою командира «Беркуту» вони стали відступати на заздалегідь підготовлену позицію — бетонні блоки, що перекривали вхід на територію урядового кварталу. Знаходячись за укриттям, спецпризначенці продовжили здійснювати прицільні постріли на ураження майданівців.

У результаті розстрілу загинуло 48 осіб, а 90 мітингувальників отримали вогнепальні поранення.