Генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Україні передали всю техніку і зброю, яка була необхідна для початку контрнаступу.

Україна має необхідну зброю та боєприпаси для звільнення своєї території від російських окупантів.

Про це заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг в ефірі CNAS.

“Ми знаємо, що (Україні – ред.) надані можливості, зброя, боєприпаси, а також підготовка від країн-членів НАТО та інших союзників… Усе це доставили на місця, щоб вони (українці – ред.) мали можливості, необхідні для звільнення більшої території”, – сказав генсек НАТО.

Він зазначив, що перебіг будь-якої війни непередбачуваний, тож ніхто не може сказати точно, чим вона закінчиться. Однак Україна показала, що може успішно вигнати росіян зі своєї землі, як це було у Київській, Харківській та Херсонській областях.

Столтенберг також додав, що союзники мають посилювати позиції України на фронті, щоб держава повернула свою незалежність, а Путін програв у війні.

“Наша увага сьогодні зосереджувалася на тому, як ми можемо наблизити Україну до НАТО, де вона має бути. НАТО вже надає безпрецедентну допомогу. Я впевнений, що українські сили тепер мають необхідні спроможності, аби звільнити більше окупованої землі. Але ми повинні робити більше”, – наголосив Столтенберг.

У цьому контексті, генсек Альянсу нагадав, що триває робота над багаторічним пакетом підтримки України з надійним фінансуванням. Він переконаний, що це у довгостроковій перспективі має забезпечити оборону України і стримування Росії, допоможе модернізувати оборонний сектор України до станартів НАТО.

“Ми також обговорили підвищення діючої Комісії Україна-НАТО до нової Ради Україна-НАТО. Це буде значний крок для започаткування спільного консультативного форуму з Україною, яка буде присутньою за столом як рівний учасник для обговорення ключових питань для нашої безпеки”, – наголосив Столтенберг.

Також генеральний секретар Альянсу додав, що обговорювалися прагнення України приєднатися до НАТО.

“Усі союзники погоджуються, що двері НАТО зберігаються відчиненими, і що лише союзники та Україна ухвалюватимуть рішення щодо членства. Росія не має права вето. Усі союзники погоджуються, що Україна стане членом НАТО”, – наголосив він.

Столтенберг висловив упевненість, що стосовно усіх цих питань буде досягнуто консенсусу серед членів НАТО ще до початку саміту, який відбудеться у липні в Вільнюсі.

в Офісі президента України заявили, що контрнаступ буде запущено після того, як союзники передадуть Україні необхідне озброєння.

А нещодавно Валерій Залужний, головнокомандувач збройними силами України, опублікував відеоролик з молитвою, супроводжуючи його словами “Прийшов час повертати своє”.

Президент Володимир Зеленський заявив, що рішення про часові рамки для переміщення українських військ вже прийнято.

Раніше, на Бахмутському напрямку українські війська перейшли з оборони в наступ, повідомила заступниця міністра оборони Ганна Маляр.

“На Бахмутському напрямку наші війська перейшли з оборони в наступ. За добу, що минула, маємо просування на різних ділянках Бахмутського напрямку від 200 до 1100 метрів”, – йдеться в заяві заступниці міністра.

Водночас російські війська на цьому напрямку перейшли до оборони та намагаються утримати займані позиції. Окупанти стягують свої резерви на Бахмутський напрямок з глибини для захисту.

Заступниця міністра зазначила, що так довго тримати оборону Бахмутського напрямку і тепер наступати на ньому українським військам вдається зокрема завдяки заздалегідь підготованим укріпленням.

“Вся місцевість довкола – це фактично укріпрайон. Готувалось укріплення завчасно силами наших військ та місцевих військових адміністрацій. Будували капітально”, – резюмувала Маляр.