ЗСУ готують велику операцію із прориву російської оборони на фронті. Експерти впевнені, що контрнаступ відбудеться на Запоріжжі з виходом до Азовського моря. Однак, це не обов’язково. Своєю думкою з цього приводу поділився на YouTube російський історик та політик Дмитро Чернишевський.
Чернишевський нагадав, що Херсонська битва була українцями офіційно оголошена. Туди російське командування стягнуло величезну кількість військ у спробі зупинити контрнаступ, що їх не врятувало. Довелося тікати. Це була, наголосив історик, чудова операція Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного.
Новий контрнаступ ЗСУ відрізнятиметься, упевнений Чернишевський. «Діятиме загальне стратегічне правило: якщо готуєшся наступати в одному місці, зроби вигляд, що готуєшся в іншому. Таємність задуму і раптовість удару – це половина перемоги… Де саме і як буде завдано удару, ця таємниця велика є. Якщо ви здогадаєтеся, то це буде провал українського командування. А воно таких провалів не демонструє у цій війні. Навпаки. Полководницьке мистецтво видно. Вони вдарять там, де ніхто не чекає.
Це я гарантую. А потім ми розводитимемо руками… Як під Харковом, коли Брусилівський наступ на другорядній ділянці з проривом фронту переріс у масштабну перемогу обмеженими силами, але перемогу стратегічного рівня – звільнення Харківської області та аварію всього північного флангу російського фронту. Зараз буде те саме», – поділився думкою російський історик.
Операція, за його словами, розпочнеться, як тільки затвердіє українська земля. «А десь у лютому-березні, за моїми оцінками, відбудуться вирішальні битви, після яких наступальні можливості російської армії будуть назавжди зламані та розпочнеться етап безперервного наступу українців, які вийдуть на межі 91-го року. Вважаю, що восени наступного року війна закінчиться. Всі фактори в один вузол сплетуть, він стане зашморгом на шиї путінського режиму. Вона не вийде за межі 2023 року. У путінського режиму кишка тонка, режим не витримає довше», – констатував Чернишевський.
Існує також думка, що ЗС РФ можуть розпочати наступальні дії у західній частині Донецької області. Про це йдеться в новому звіті Інституту вивчення війни ISW від 15 грудня. Аналітики нагадують, що підрозділи ЗС РФ, відведені з Херсонського напрямку, передислоковані до різних районів Донбасу. Враховуючи поповнення особового складу коштом мобілізованих, ISW не виключає, що Росія може розпочати масштабний наступ у західній частині Донеччини, щоб повністю встановити контроль над прифронтовою областю.
Крім цього, штурмові дії на цій ділянці фронту можуть бути спрямовані на закріплення успіху ЗС РФ у районі Вугледара та Павлівки. Крім цього, наступ на заході Донеччини дозволить загарбникам “доповнити” своє просування на околицях Бахмута, де тривають запеклі бої.
Водночас, як наголошують аналітики, військова міць ЗС РФ залишається “деградованою”, через що Росія навіть з урахуванням мобілізованих навряд чи зможе захопити стратегічно важливі території найближчими місяцями.
“ЗС РФ, схоже, переміщують важку техніку з тилових районів Луганської області до районів поблизу нинішньої лінії фронту вздовж кордону між Харковом та Луганською областю. Росіяни також відновили своє угруповання сил уздовж цієї лінії. Недавнє падіння температури в цьому районі до постійного замерзання дозволило землі затвердіти, ймовірно, створивши умови для збільшення темпів наступальних операцій”, — додали аналітики у свіжому звіті.