Власник однієї з найбільших в Україні аграрних компаній “Укрлендфармінг” Олег Бахматюк розповів, як двічі бачився з Андрієм Богданом, коли той ще був главою Офісу президента. І обидва рази той хамив йому, а один раз і зовсім послав.

Про це Бахматюк повідомив в інтерв’ю Дмитру Гордону.

Так, перша зустріч Бахматюка з Андрієм Богданом відбулася в присутності президента Володимира Зеленського, коли бізнесмен презентував свій проект, який стосувався можливості отримати 10 мільярдів доларів для України від контрактів з Китаєм і країнами Близького Сходу.

“Я презентую цей проект… Причому мені навіть вдалося, як мені здалося (може, це моя думка – можете оточуючих запитати), переконати президента, що цей проект має право на життя… Богдан в абсолютно хамській манері почав перебивати… Тут я, м’яко кажучи, трохи схлеснувся”, – сказав Бахматюк.

Також він заявив, що звернув увагу президента на поведінку Богдана, і останньому “це явно не сподобалося”.

Друга зустріч з Богданом відбулася через три тижні, вона стосувалася справи “VAB Банку”, власником якого раніше був Бахматюк. Бізнесмен фігурує в кримінальному провадженні щодо заволодіння коштами стабілізаційного кредиту на суму 1,2 млрд грн, виданого банку в жовтні 2014-го.

“Богдан запізнився. Я чекав. Я повинен був представити свій план, розуміння, як я виходжу з ситуації… Зайшов Богдан – і з ходу в хамській манері мені заявив… Сказав: “Пішов ти в жопу”. Вибачте. “і всі твої компанії, і люди на хрін не потрібні”. Мені довелося йому відповісти, я сказав: “Шановний, не вам це вирішувати”. Але я тоді відразу зрозумів, що ця людина налаштована на те, щоб знищити мою компанію, не вникаючи в процес”, – сказав Бахматюк.

На думку бізнесмена, Богдан вів себе таким чином, оскільки у нього були “певні відносини з певними гравцями аграрного ринку”, які порадили таким чином добиватися падіння великого холдингу Бахматюка, щоб обвалити ціни його активів.

“У нього було бажання знищити і поживитися. Це людина, я вважаю, із завищеною самооцінкою і такими, знаєте, амбіціями, які не підтверджені жодними реальними речами”, – сказав Бахматюк.

На думку бізнесмена, в 2019 році Богдан впливав на тодішнього генпрокурора Руслана Рябошапку і його заступника Віталія Касько, які реанімували справу “VAB Банку” і передали її для розслідування в Національне антикорупційне бюро.

“Під Богданом були Рябошапка, Касько, які пішли на повністю безпрецедентне рішення… Уявіть: вивчивши матеріали, Касько порахував, що справа була безпідставно закрита, і треба її знову відкрити”, – зазначив Бахматюк.

Гордон уточнив, чи вважає підприємець, що його “замовив Богдан”.

“Він не замовив мене. Він зробив все можливе, щоб Касько і Рябошапка прийняли незаконне рішення, використовуючи свою безпрецедентну владу на першому етапі, коли вони отримали мандат довіри. Фактично це були люди, які керувалися одним дзвінком”, – зазначив бізнесмен.