Поки що російські загарбники намагаються створити враження, що міцно засіли у Херсонській області. Підрозділи Збройних сил України готові уразити навіть “елітні катамарани” з окупантами, якщо ворог спробує втекти на них.

Про це на брифінгу повідомила начальник об’єднаного координаційного штабу прес-центру Сил оборони півдня України Наталя Гуменюк, відповідаючи на запитання, чи є інформація щодо переміщення представників командування ворога з Херсонщини до Криму.

“Поки вони намагаються створити у нас враження, що вони засіли там міцно і тримаються за ці позиції. Але обережні пересування ми все таки спостерігаємо. Поки елітних катамаранів по Дніпру не спостерігали, але ми готові уразити і таку делікатну ціль”, – сказала Гуменюк.

Більше того, деякі підрозділи росіян на правому березі Дніпра на Херсонщині ведуть переговори з українськими воїнами, аби скласти зброю.

За словами Гуменюк, Збройні Сили України продовжують поступ на південному напрямку, назвавши його “досить потужним”.

“Йдеться не лише про географічне просування, а й про психологічний вплив на противника, оскільки ворожі підрозділи намагаються вийти на контакт з нашими військовими, щоб провести переговори про можливе складання зброї та перехід під егіду міжнародного гуманітарного права”, – сказала Гуменюк в ефірі одного з телеканалів.

Вона наголосила, що противник усвідомлює, що затиснуть між берегом Дніпра та ЗСУ, а тому намагається знайти способи зберегти собі життя.

З півдня України продовжують приходити радісні звістки, українські захисники стрімко змінюють межі лінії фронту.

За двотижневий період українського контрнаступу від путінських військових злочинців очищено близько 500 кв. км території у Херсонській області. У деяких місцях лінія фронту змінилася на кілька десятків кілометрів.

Крім того, ЗСУ підтверджують звільнення на Донеччині від окупантів села Богородичне під Святогірськом. Також піднято прапори України в Кам’янці, Ізюмі, Осколі та інших населених пунктах у Харківській області біля кордону з РФ.

Наразі продовжується звільнення населених пунктів від російських загарбників у Харківській та Донецькій областях.

Україна під час активного контрнаступу у Харківській області поповнила обмінний фонд російськими офіцерами, яких можна обміняти на захисників “Азовсталі”.

Про це 12 вересня в ефірі телемарафону повідомив військовий експерт Олександр Мусієнко.

“Можу сказати, що обмінний фонд поповнився досить суттєво, зокрема, офіцерами російської армії, що є дуже цінними… Можливо, що це дійсно пришвидшить перемовини по поверненню наших військових, зокрема героїчних оборонців “Азовсталі”, – сказав він.

Водночас Мусієнко зазначив, що наразі точних цифр, на скільки ЗСУ поповнили обмінний фонд, назвати не можна.

“Можемо оперувати даними, що щонайменше на сто одиниць зросла кількість захопленої українськими силами техніки росіян. Це танки, артилерійські системи, самохідні системи”, – сказав Мусієнко, уточнивши, що насправді кількість техніки може бути більшою. Також велика кількість боєприпасів була залишена російськими військами під час втечі з Харківщини.

Варто зазначити, що наразі у Харківській області успішно триває контрнаступ ЗСУ, які звільнили вже від російських окупантів десятки населених пунктів. Як зазначили у Генштаб ЗСУ, наразі продовжується звільнення населених пунктів від російських загарбників у Харківській та Донецькій областях. Як повідомлялося раніше, під час відступу російські війська спішно кидають свої позиції та тікають вглиб тимчасово зайнятих територій або на територію РФ. Ця тенденція зберігається.