У середу, 2 серпня, з Чорного моря Україні загрожує не одна російська крилата ракета “Калібр”, попри те, що зменшилася кількість ракетоносіїв російських загарбників. 

На бойовому чергуванні сьогодні станом на 11:00 знаходилися шість бортів супротивника, і серед них був один носій “Калібрів” (загальний залп – чотири ракети), йдеться у повідомленні Військово-морських сил Збройних сил України. 

Варто зазначити, що у РФ є підводні човни, оснащені “Калібрами”. “Підводний чорт, щоб не сплив більше”, – так новину про оновлену кількість кораблів супротивника у Чорному морі прокоментував очільник Громадської ради при Одеській обласній військовій адміністрації Сергій Братчук. 

Варто зазначити, що за даними ВМС ЗСУ, в Азовському морі кількість кораблів не змінилася – там так і чергує один борт окупантів. 
 
Та окрім фізичної присутності в морі, ворог посилює і психологічний вплив. Американський Інститут вивчення війни (ISW) звертає увагу на посилення з боку Москви риторики про те, що українські сили атакують російські кораблі у Чорному морі, подаючи таким чином Україну світові як загрозу цивільним суднам. 

«Російська влада може посилювати заяви про українські атаки, щоб представити Україну як безвідповідально загрозливу цивільним кораблям у Чорному морі, створюючи тим самим умови для подальшої ескалації військово-морської діяльності та консолідації контролю в Чорному морі, хоча немає жодних ознак того, що українські атаки на російські військові цілі погрожували цивільним суднам», – йдеться в черговому огляді ISW.