Зеленський відзначив символічність відеоконференції з Гітанасом Наусєдою та Анджеєм Дудою. Рівно 30 років тому Польща і Литва визнали незалежність нашої держави. 

«Те, що саме Польща й Литва визнали нашу незалежність одними з перших, — не випадковість. Сьогодні, коли Росія тимчасово окупувала частину української території — півострів Крим, коли в нас складна ситуація — війна на сході нашої держави, ви також першими підтримуєте Україну, наш суверенітет, незалежність і територіальну цілісність», — наголосив Володимир Зеленський.

Лідери обох європейських країн підтвердили повну і беззаперечну підтримку курсу України на європейську та євроатлантичну інтеграцію. Вони відзначили певний прогрес нашої держави, зокрема обговорили позитивні стан і динаміку міждержавних відносин, діяльність тристоронніх механізмів співпраці, стратегічний характер яких підкріплює конкретний і вагомий зміст взаємодії. Також наголосили на необхідності дій у боротьбі з олігархічними структурами, що є дуже важливим кроком для наближення України до стандартів членства в ЄС і НАТО.

Президенти мали спільну думку щодо гібридного й штучного характеру міграційної кризи на кордоні з Білоруссю, яка потребує рішучої та скоординованої відповіді. Вони вважають ситуацію нічим іншим як прямою загрозою безпеці всієї Європи.

Зеленський поінформував про безпекову ситуацію навколо нашої держави. Окремо було обговорено кроки, які Україна має намір вжити для пожвавлення процесу мирного врегулювання.

«Сьогодні ми пліч-о-пліч спільно працюємо над тим, щоб наш регіон був регіоном стабільності й безпеки», — наголосив Президент України і подякував партнерам з «Люблінського трикутника» за це. 

Лідери країн одноголосно виразили позицію щодо важливості подальшого збереження скоординованого й дієвого санкційного тиску на Росію з боку міжнародної спільноти аж до повного відновлення суверенітету й територіальної цілісності України.

Усі пезиденти висловили підтримку подальшого розвитку та розширення співпраці, зокрема в галузях безпеки, оборони, економіки, енергетики в межах «Люблінського трикутника». 

Також глави держав вкотре закликали Кремль до деескалації ситуації шляхом відведення військ від кордонів України. В іншому ж випадку санкції проти РФ будуть в рази збільшені.