Росія планує вторгнення з кілької фронтів на початку 2022 року. За попередніми оцінками співробітників розвідки США, Російська Федерація 175 тисяч військових. Розширення військової сили відбулося на тлі озвучених Росією вимог щодо гарантій невступу України в НАТО, про це повідомляє AP.

Ми знали про дії Росії протягом тривалого часу, і я сподіваюся, що ми будемо мати довгу дискусію з Путіним, – сказав Байден.

Американські чиновники та колишні американські дипломати кажуть, що хоча Путін, очевидно, закладає основу для можливого вторгнення, українські військові підготовлені краще та озброєні, ніж у попередні роки.  За їхніми словами, залишається незрозумілим, чи має намір Путін здійснити ризикований наступ.

Планується пересування 100 батальйонних тактичних груп разом з бронетехнікою, артилерією тощо. У Байдена кажуть, що Росія разом з цим розмістила на шпальтах преси замовні матеріали від проплачених авторів для очорнення України та її амбіцій вступу в альянс.

Зазначимо, що найближчим часом Туреччина доправить в Україну ще 24 ударні безпілотники Bayraktar. Крім того, за даними агентства Bloomberg, Туреччина підписала з Україною угоду про спільне будівництво космічних ракет за українською технологією ракет типу “Зеніт-2”. На думку журналістів, ця угода може допомогти турецькому урядові в розробці балістичних ракет.