Колишня прессекретарка Зеленського Юлія Мендель визнала, що перші місяці комунікації в Офісі Президента були “катастрофою”. Все через те, що за часів Андрія Богдана існувала заборона на те, щоб коментувати навіть найзрозуміліші речі.

Як сказала Мендель в інтерв’ю НВ, часто заборона поширювалася на питання про тимчасово окупований Крим.

Сама Мендель заявила, що не розуміє, чому була заборона говорити про півострів. Вона згадала, що в ОП приходило дуже багато журналістських запитів, які залишалися без відповіді.

«На жаль, була заборона на те, щоб коментувати навіть найзрозуміліші, найзвичайнісінькі речі; позиції, від яких ми ніколи не відійдемо. Наприклад, часто це стосувалося питання “скажіть про Крим”»,– зазначила ексречниця Зеленського.

Вона уточнила, що “добро” не давав тодішній керівник інформаційної політики. На запитання, чи говорить вона про Кирила Тимошенка, Мендель не відповіла.

Також Юлія Мендель розповіла, як так трапилося, що вона вестиме програму про деолігархізацію на каналі олігарха Ріната Ахметова. Пояснення від журналістки звучить дещо комічно – Ахметова ще не визнали олігархом.

Мендель не нівелює ідею Володимира Зеленського про деолігархізацію, оскільки нібито не обіймає посаду в Офісі Президента. Про це ексречниця глави держави заявила в інтерв’ю.

Мендель надаватиме підтримку ОПУ щодо міжнародних медіа, коли це буде потрібно. Водночас ніяку посаду у відомстві вона не обіймає. Зауважимо, раніше журналістка казала, що працюватиме в ОПУ радницею Андрія Єрмака.

«Юридичні аспекти закону щодо деолігархізації я залишу фахівцям. Не маю жодного впливу на процес визначення того, хто є олігархом. Звісно, я читала загальні концепти, однак не беру участі в їх розробці», – заявила журналістка.

Вона зазначила, що програма “Велика деолігархізація” виходитиме раз на тиждень у форматі трихвилинного відеоблогу.

“Я чула багато закидів через те, що “Велика деолігархізація” виходить саме на каналі олігарха, який не визначений як олігарх”, – наголосила Мендель.

Журналістка стверджує, що зараз в Україні всі канали належать “великим фінансовим гравцям”. Тому слід використовувати “інструменти, які сьогодні досягають великої аудиторії”.

Мендель зазначила, що сама обирає тему, на яку буде говорити, а жодного конфлікту інтересів вона не бачить.