Навчання українських силовиків пройшли поблизу кордону з Білоруссю на Волині. Головна мета – тренування координації дій, адже небезпека прориву в Україну мігрантів все ще існує.

Про це повідомили під час тренувань українських силовиків на кордоні з Білоруссю. Навчання необхідні, аби вчасно відреагувати, якщо міграційна криза від якої страждають кордони країни Євросоюзу, перекинеться на Україну.

Розмовляв з міністром внутрішніх справ Польщі. Він запевнив у тому, що є загроза спрямування мігрантів в бік України,-заявив Монастирський.

Операція проходила так: 300 умовних порушників підходили до лінії державного кордону України з Білоруссю. Оборону тримали прикордонники та нацгвардійці. Під час навчання також залучили авіацію.

Монастирський розказує, що завдання, яке він поставив, військові виконали. Суть полягала в тому, аби з кожного з пунктів перетину кордону (їх 34 на території, що межує з Білоруссю) можна було доїхати до відповідного прикордоння менше ніж за годину.

Як повідомив голова Держприкордонслужби України Сергій Дейнеко, сусідня держава шле чіткі сигнали.

Злагодити дії усіх складових сил безпеки й оборони, щоб вони вчасно реагували на зміни в ситуації – ось яка ціль цих навчань.

Умовних порушників після затримання передавали міграційній службі. До повернення на батьківщину вони перебуватимуть у тимчасовому пункті утримання нелегалів.

“Ці комплекси є мобільними. Вони дозволяють навіть у польових умовах відбирати біометричні параметри особи та відповідно – документувати”, – зазначив перший заступник начальника управління у Волинській області Олександр Пахолюк.