Як відомо, після загострення відносин Зеленського та Ахметова, на медіа-майданчиках останнього часто почали зявлятися особистості, які вже давно пішли у небуття з політичної сцени. Наприклад, колишні прем’єр-міністри Володимир Гройсман та Арсеній Яценюк, колишній глава МВС Арсен Аваков.

На думку про возз’єднання нових та одвічних критиків президента також наштовхнула і недавня спільна фотографія цих персон на дні народження у телеведучого Савіка Шустера в Литві, яку Аваков підписав словами: «Так, це саме те, про що ви подумали».

Але, попри всі чутки, спільного проєкту у політиків не буде. Принаймні так пояснюють виданню Телеграф кілька співрозмовників, наближених до команди Гройсмана та Авакова.

«Спільну партію вони не планують. Аваков хоче стати свого роду «мозковим центром» опозиції, і з приходом до влади вже обійняти якусь державну посаду. Але депутатство йому точно нецікаве, — каже співрозмовник “Телеграфу” . — Зараз у нього функціонує офіс на Банковій, куди він забрав усіх своїх людей з Міністерства внутрішніх справ. На цю мить у нього “пакт про ненапад” з Порошенком таТурчиновим, проти «Слуг». Самого Зеленського він особисто не критикуватиме, тільки його команду, бо санкції РНБО – штука, яка впливає на всіх. Йому зовсім не хочеться, щоб одного прекрасного дня ввели санкції, наприклад, проти його «гаманця» Котвицького (Ігор Котвицький, екс-нардеп від «Народного фронту», — Авт.). Є ще розмови про «Народний фронт-2», але поки що це лише розмови. Вони лише приміряють, хто і ким може стати в новій конфігурації влади. Але той самий Гордон у політику йти не хоче, як і Комаровський. З Разумковим вони зустрічей теж не проводять», — пояснює джерело.

При цьому, у своєму недавньому інтерв’ю Аваков сказав, що симпатизує Гройсману як «одному з найгідніших і найпідготовленіших людей». Він наголосив, що і йому, і Яценюку дуже симпатична його партія «Українська стратегія Гройсмана».

А ось сам Гройсман бачить для своєї партії самостійний шлях, без жодних об’єднань із Яценюком.

«У нього автономний офіс у будівлі Микитася (екс-нардеп та скандальний забудовник Максим Микитась , — Ред.). Якийсь час із ним навіть працювали політтехнологи з Польщі, але співпраця припинилася. Гройсман може виграти внаслідок перетікання голосів від Порошенка, але поки що їхня стратегія – це робота в регіонах, у нього хороші показники по Центральній Україні та підтримка медіа від Ахметова», -коментує джерело видання.

До речі, олігарх розглядає як майбутнього прем’єр-міністра саме Гройсмана. Про це свідчить інформація «Телеграфу», отримана від близьких до Ахметова депутатів.

Сам Гройсман, відповідаючи на запитання про майбутнє своєї політичної сили і своє власне, відповів, що зараз займається активним будівництвом партії.

«Партія зараз активно розвивається по всій країні, ми створюємо свої осередки, у нас формується потужна команда публічних людей з досвідом та стратегічним мисленням. І, як показує соціологія, довіра до нас і рейтинг нашої партії зростають», — прокоментував екс-прем’єр.

Однак Гройсман, коментуючи широке об’єднання з Аваковим і Яценюком, сказав, що поки що не готовий розвивати цю тему.

«Щодо Яценюка та Авакова, то вони не раз висловлювалися про це об’єднання, мені нічого додати. Як команда, яка розраховує зайти в наступне скликання парламенту, за результатами виборів ми (“Українська стратегія Гройсмана”, — ред.) будемо дивитись, з якими політичними силами зможемо координувати свої зусилля. Але зараз називати, хто це міг би бути дуже складно», — додав політик.