В суді не помітили помилки в документах прокуратури, а захист заступника міністра вказав на неї лише після винесення ухвали.

Деснянський райсуд Чернігова у п’ятницю, 16 серпня, задовольнив клопотання прокуратури про арешт Юрія Михайловича Гримчака на 60 діб з альтернативою внесення 6 млн гривень застави. Однак заступника міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб, затриманого напередодні за підозрою в шахрайстві, звуть Гримчак Юрій Миколайович. Після винесення судом ухвали про арешт на цей факт указала адвокат заступника міністра Тетяна Матяш.

“Усі документи прокуратура оформила на людину з іншим по батькові. Також в ухвалі суду вказано прізвище іншого адвоката”, – заявила адвокат. Вона констатувала, що ухвала суду не має юридичної сили, так як її неможливо виконати.

Спершу прокурори заперечили, що відбулася всього лише “технічна помилка”, і в ході судового засідання особу підозрюваного було встановлено. Однак потім вони подали заяву до канцелярії суду з проханням виправити помилку. Її наявність також підтвердила суддя в коментарі журналістам.

Матяш пояснила, що суд має розглянути заяву прокуратури протягом п’яти днів. При цьому до слідчого ізолятора Гримчака помістити не можуть, оскільки для цього немає правових підстав. А ввечері 18 серпня спливає термін його затримання. Якщо суд до того часу не обере йому запобіжний захід, Гримчака мають звільнити.

Другом упідозрюваному Ігореві Овідіенку суд запобіжний захід ще не обирав.

Увечері 14 серпня НАБУ і СБУ повідомили про затримання Юрія Гримчака та його помічника за підозрою у вимаганні 1,1 млн доларів хабара. За даними слідства, затримані обіцяли за гроші вплинути на рішення інших високопосадовців.

Згідно з офіційною заявою, заступника міністра та його “помічника” взяли на гарячому під час отримання першої частини хабара в розмірі 480 тисяч доларів. Обом інкримінують шахрайство в особливо великих розмірах.

Як повідомляє Telegram-канал The Newsroom, йдеться про лобіювання інтересів забудовників та “вплив” на суддів Верховного суду. Зокрема, про отримання дозволу на будівництво кафе і комплексу в буферній зоні Печерської лаври на Набережному шосе. За даними журналіста Юрія Бутусова, затриманий мав вихід на голову Управління охорони культурної спадщини та заповідників Міністерства культури Олександра Єпіфанова.

У МінТОТ заявили, що затримання Гримчака не пов’язане із діяльністю міністерства, а другий затриманий не є помічником заступника міністра, оскільки у штатному розкладі МінТОТ немає такої посади.

У Мінкульті ж стверджують, що згідно з вимогами чинного законодавства не мають права погоджувати проєкти будівництва чи реконструкції будівель в історичних місцевостях, зокрема у Києві.

Юрій Гримчак обіймає посаду заступника міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб з березня 2017 року, до цього він півроку був радником голови МінТОТ.