Російські окупанти відчувають, що наступ Сил оборони України на Маріуполь наближається. Через це вони готують нові оборонні лінії навколо міста та готуються обороняти його. Військові РФ сподіваються, що така тактика зможе зупинити ЗСУ.

Про це розповів радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко, додавши, що це вже зовсім не ті росіяни, які прийшли у місто понад рік тому. Зараз вони активно намагаються побудувати оборону та визначають ризики.

Окупанти почали активно окопуватися, бо зрозуміли, що ця тактика працює. Щобільше, загарбники мінують мости, навіть ті, які самі побудували.

«Поруч з кожним мостом стоїть невелика база окупантів, з якої цей міст охороняють. Це роблять не через те, що Україна може його підірвати, а для того, щоб ніхто туди не зайшов і все, що вони замінували не вибухнуло заздалегідь», – розповів Петро Андрющенко.

Окупанти досить серйозно ставляться до всіх інфраструктурних та фортифікаційних робіт і продовжують над цим працювати. Вони провели інвентаризацію всіх укріплень, які були побудовані навколо Маріуполя, зокрема Збройними Силами України. Свого часу наші військові привели їх до ладу, частково розширили, перебудували.

«Маємо враховувати, що попереду на нас чекає багато роботи. Росіяни суцільно мінують та закопуються, тому «жестів доброї волі» найближчим часом не варто очікувати. Росіяни до них не готуються», – зауважив Андрющенко.

Він додав, що оборона, яка сьогодні є навколо Маріуполя, на 90% складається з оновлених фортифікаційних споруд, які робили ЗСУ. Свого часу вони дозволили українцям стримувати російську навалу.

Єдине, що справді зробили росіяни – це провели інвентаризацію, оцінили, які оборонні споруди були ефективні, а які варто посилити. Інші 10% – це зокрема мінування мостів, будівництво деяких фортифікаційних об’єктів. Також окупанти перекривають можливі місця форсування річок. Вони проаналізували, з чим самі колись стикнулися й на основі цього роблять висновки.

«Російські військкори, які постійно повідомляють про уявні перемоги та справжні бійці, які воюють, – це дві різні історії. Вони не відповідають одна одній. Однак росіяни роблять ставку на фортифікацію і на живу силу, сподіваються, що це спрацює та допоможе їм просуватися», – розповів радник міського голови Маріуполя.

Щодо живої сили, то з цим також великі проблеми. Повідомлялося, що російські загони Шторм, які кинули з-під Бердянська, невдовзі під Авдіївкою потрапили у полон. До цих підрозділів входять в’язні, яких з колоній перекидають на підготовку під Бердянськ. Звідти вони потрапляють на фронт.

«Їм пощастило опинитися у нас в полоні. Бо в іншому випадку вони встеляють степи навколо», – підкреслив Андрющенко.

Також окупанти проводять зачистку на окупованих територіях, зокрема намагаються знайти представників українського підпілля. Для цього вони закривають квартали та навіть цілі села.

Росіяни закривають в’їзд та виїзд у села, а тоді ходять вулицями з перевірками: обшукують будинки, допитують людей, перевіряють гаджети. У кого знаходять щось підозріле, одразу вилучають.

Це особливо стосується селищ, де вже базуються окупанти або тільки планують. Вони обирають будинок, який їм сподобався, і починають погрожувати місцевим депортацією. Така зачистка йде від села до села.

«Окупанти рухаються від Бердянська в бік Маріуполя. Знову шалені репресії й ми не розуміємо з чим це пов’язано. Їм дуже не подобається, що ми все фіксуємо, про все знаємо», – зауважив Андрющенко.

Він додав, що коли у місто чи в район приходить «бавовна», то російські загарбники на деякий час припиняють зачистки.

«Окупанти «завмирають» на тиждень. У них виникають інші проблеми: як це приховати, замовчати, знайти винних серед своїх. «Бавовна» дуже добре зупиняє зачистку», – додав Андрющенко.