Тимчасово окупований росіянами Донецьк українські сили не штурмуватимуть.

Основний варіант звільнення міста – облога, щоб змусити ворога здатися, розповів полковник запасу Збройних сил України, військовий експерт Олег Жданов.

“Я думаю, що Донецьк ніхто штурмувати не буде… Думаю, що основний варіант, швидше за все, не можу ручатися, тому що не знаю планів Генерального штабу (ЗСУ – Ред.), але, думаю, що варіант буде саме облоги міста з метою примусу до здачі супротивником”, – сказав він.

Бойовики, яких підтримує РФ, захопили Донецьк у 2014 році. Україна намагалася звільнити свої землі політико-дипломатичним шляхом. Після того, як РФ рано вранці 24 лютого 2022 року здійснила повномасштабне вторгнення в Україну, Київ вирішив силою звільняти всі свої території.

Цікавим моментом також є те, що українські військові у разі продовження успішної оборони Авдіївки можуть у майбутньому використовувати її як плацдарм для наступу на Донецьк.

Про це заявив полковник ЗСУ у запасі, військовий експерт Роман Світан.

“Поблизу міста (Авдіївки – ред.) знаходиться об’їзна дорога, яка відокремлює Донецьк від Макіївки. І її ширина дозволяє пройти там кільком бригадам і натиснути на Донецьк. Така ж історія з Мар’їнкою, тільки з іншого боку”, – пояснив експерт стратегічну важливість Авдіївки.

На жаль,  за словами керівника Авдіївської міської військової адміністрації Віталія Барабаша, ситуація в Авдіївці залишається напруженою. Туди заборонили приїжджати волонтерам та журналістам.

Професійна російська армія істотно скоротилася. Тільки російські повітряно-десантні війська знищені в Україні на 90%. І зараз противник хвалиться вже контролем частини вулиці в Бахмуті. Про це сказав військовий експерт “Українського інституту майбутнього” Іван Ступак сьогодні, 27 квітня. 

“Потрібно відразу сказати: а де ж ваша професійна армія, яку ви так хвалили, якою ви так інтенсивно погрожували всьому світу? Погрожували і мити ноги в Ла-Манші, і по Берліну ходити, і Варшаву захопити. А тепер, зверніть увагу, ось ця вся армія, ця величезна міць, яка понад 20 років створювала свій потенціал, зокрема в період нової історії. Зараз вона масштабувалася, вона скукожилася. І ось вони вже хваляться, що контролюють частину вулиці в місті Бахмут! Тобто для них і це вже серйозне досягнення: не квартал, а саме частина вулиці. І це все, що потрібно розуміти”, — зазначив гість в ефірі телеканалу FREEДОМ.

Водночас він сказав, що жива сила, як і раніше, в армії РФ ще є. І з різних мотивів росіяни ще йдуть до військкоматів.

“На жаль, є жива сила у них ще. Бачимо тенденцію йти до військкоматів. Не знаю, з яких міркувань. Фінансових, напевно. Можливо, десь ще пропагандистські наративи впливають — бити “фашистів, укропів нацистів”. Ось усе, що вигадує російська пропаганда. Тобто поки що люди йдуть”, — сказав Ступак.

При цьому він звернув увагу, що в РФ уже почали активно призивати до армії жителів центральної частини держави, великих міст, зокрема Москви, Санкт-Петербурга, позаяк, найімовірніше, ресурс національних околиць уже вичерпався.

Також Іван Ступак акцентував, що якість підготовки в росармії залишає бажати кращого. 

“Професійних військових із них залишилося — всього нічого. Західні аналітики кажуть, наприклад, що повітряно-десантні війська на 90% припинили своє існування, я маю на увазі російські війська”, — доповнив експерт.