Правління НАК “Нафтогаз України” рекомендувало провести реорганізацію і розподіл функцій для підвищення ефективності роботи компанії

Про це повідомляє “РБК-Україна” з посиланням на джерело в НАК.

За словами співрозмовника агентства, в цьому процесі позиція, яку займає Юрій Вітренко, підлягає скороченню.

“Це не означає, що Юрій Юрійович залишить компанію. Не виключено, що буде знайдено інше рішення, тому ми не поспішаємо робити заяви про звільнення. Це передчасно”, – сказав джерело.

За його словами, функція, яку виконує Вітренко, буде розділена. У частині судових процесів з Росією завдання буде курирувати Олена Зеркаль спільно з юристами “Нафтогазу”. При цьому вона залишається радницею голови правління Андрія Коболєва.

“Інші функції перерозподіляються у відповідності з новою організаційною структурою”, – додало джерело.

Як повідомлялось, НАК “Нафтогаз України” визначився зі своїми представниками на усних слуханнях, які відбудуться в листопаді 2020 року в Гаазі, про розмір компенсації за експропріацію Росією кримських активів компанії. Позицію “Нафтогазу” представлятимуть директор з юридичних питань Ярослав Теклюк за експертної підтримки радника глави правління “Нафтогазу” Олени Зеркаль – сума позову 8 млрд доларів.

Сама Зеркаль, наразі ніяк не прокоментувала зміни в структурі, проте в останньому дописі на своїй сторінці, дала декілька порад владі:

Подаємо слова в оригіналі:

Солідарність набуває нового значення, оскільки криза додатково підкреслила глибини глобальної нерівності: ще до початку пандемії 64 країни витратили більше коштів на обслуговування своїх боргів перед багатішими країнами, міжнародними фінансовими організаціями, такими як МВФ та приватними кредиторами, ніж на охорону здоров’я своїх людей. За даними Інституту Брукінга, країни, що розвиваються, мають приблизно 11 трлн дол. США зовнішнього боргу, при цьому 3,9 трлн дол. підлягають обслуговуванню цього року.

За інформацією The Washington Post, минулого місяця Світовий банк та МВФ вже переглянули борги десятків країн, що перебувають у біді, тоді як міністри фінансів Групи 20 найбільших економік заявили, що тимчасово призупинять платежі з обслуговування боргу для найбідніших країн світу.

Заклик до значного фіскального стимулу для стабілізації світової економіки, підписали понад 300 законодавців з понад двох десятків країн. Питання про “широке прощення боргів” для більш ніж 70 найбідніших країн світу вже обговорюється, але криза виявилася біль глибокою ніж прогнозовано. «Дані, що надходять з багатьох країн гірше, ніж наші песимістичні прогнози », – сказала Георгієва під час веб-трансляції, яку організував Financial Times.

“Уразливі громади, яким не вистачає ресурсів та можливостей для прийняття адекватних заходів з охорони здоров’я, в кінцевому рахунку зіткнуться з непропорційним тягарем коронавірусу”, – йдеться у листі, яким поділився WorldView. “Така шкода означає, що глобальні ланцюги поставок, фінансові ринки та інші взаємопов’язані біржі продовжуватимуть руйнуватися та дестабілізуватися”.

Питання погашення боргів та витрат на охорону здоров’я є актуальними і для України.