Польща надала Україні понад 200 одиниць танків Т-72. Цього достатньо для формування двох бригад.

Про це пише Польське радіо.

Крім танків, в Україну відправили кілька десятків бойових машин піхоти. Наразі Варшава передала Україні техніки на 7 мільярдів злотих. Серед озброєнь, які від Польщі отримала Україна, є самохідні гаубиці 2С1 «Гвоздика» та реактивні системи залпового вогню «Град». А також – ракети класу «повітря-повітря» для літаків МІГ-29 і Су-27.

Крім важкої техніки, це також дрони виробництва польської компанії WB Electonics, які використовують, серед іншого, для розвідувальної діяльності

“Самі українці хваляться, що мають польські безпілотники Warmate – систему баражуючого боєприпасу, подібну на американські дрони-камікадзе Switchblade. З польського арсеналу українські захисники отримали також переносні зенітно-ракетні комплекси Piorun, які вже, за неофіційною інформацією, збивали російські гелікоптери. Польща також надає Україні велику кількість боєприпасів”, – йдеться у повідомленні.

Пострадянські танки Т-72 Україні вже передала Чехія. У Польщі є майже 400 одиниць цієї техніки. Згідно з рішенням Міноборони Польщі в 2019, році деякі з них були модифіковані, в основному з погляду вогневих можливостей цих танків. Проте за даними IAR, українській армії передають переважно машини з-поза програми модернізації.

Раніше повідомлялось, що ​російські танки мають дефект, який робить їх дуже вразливими.

Будь-який вдалий удар швидко запалює боєприпаси, зумовлюючи потужний вибух, – і башту буквально зриває. Агресія РФ наочно продемонструвала дефект, який мають усі російські танки, – західні експерти називають його ефектом Джека-стрибунця.

Про це пише CNN.

«На відміну від сучасних західних танків, російські несуть кілька снарядів у своїх баштах. Це робить їх дуже вразливими, оскільки навіть непрямий удар може спричинити ланцюгову реакцію, унаслідок якої вибухає весь боєзапас – 40 снарядів, – пише видання. – Ударної хвилі може вистачити, щоб вирвати башту танка на висоту двоповерхової будівлі».

 «Те, що ми спостерігаємо з російськими танками (у війні проти України. – LB.ua), є недоліком конструкції, – розповів Сем Бендетт, радник програми російських досліджень Центру нової американської безпеки. – Будь-який вдалий удар швидко запалює боєприпаси, зумовлюючи потужний вибух, – і башту буквально зриває».

Недолік означає, що екіпаж танка – зазвичай двоє в башті і третій за кермом – є дуже вразливим.

Ніколас Драммонд, аналітик оборонної промисловості, який спеціалізується на сухопутній війні, колишній офіцер британської армії, каже, що детонація боєприпасів створює проблеми майже для всієї бронетехніки, яку Росія використовує у війні проти України. Він, зокрема, навів приклад БМД-4, яка зазвичай укомплектована трьома членами екіпажу та здатна перевозити ще п’ятьох солдатів. За його словами, БМД-4 є «мобільною труною».