На тимчасово окуповані території на півдні України агресорка Росія перекинула майже все Східне угрупування військ. Це може свідчити про слабку оборону окупантів на цій ділянці фронту.

Про це йдеться у свіжому звіті аналітиків Інституту вивчення війни (ISW).

Фахівці прокоментували заяву українського воєнкора Костянтина Машовця про те, що до складу Східного угруповання військ входять 5-а, 35-а, 36-а та 29-а загальновійськові армії – усі – Східний військовий округ.

“ISW не може підтвердити точний склад Східного угруповання збройних сил. Хоча й надалі здається, що ця структура оперативного управління значною мірою збігається зі структурою Східного військового округу (СВО)”, – наголошують аналітики.

До слова, Машовець також стверджував, що 127-а ОМСБр 5-ї ОМС і 60-а ОМСБр діють уздовж адміністративного кордону між Запорізькою та Донецькою областями. Тим часом інший головний підрозділ загальновійськової армії РФ – це 57-а ОМСБр, діє на південь від Бахмута.

Окрім цього Машовець заявив, що 38-а моторизована стрілецька бригада, 64-а моторизована стрілецька бригада та 69-а окрема бригада прикриття 35-ї загальновійськової армії РФ розміщені у західній частині Запорізької області. Тим часом 537-а мотострілецька бригада та 5-а окрема танкова бригада 36-ї загальновійськової армії РФ розміщені у районах на південь від Великої Новосілки у Донецькій області.

“Раніше ISW оцінювало, що передбачувана загибель начальника штабу 35-ї ОМС внаслідок українського ракетного удару 13 червня в Запорізькій області свідчить про те, що значні підрозділи 35-ї ОАЕ, ймовірно, діють уздовж Запорізького фронту”, – йдеться у звіті Інституту.

За словами Машовця, 29-а загальновійськова армія РФ – це найменша загальновійськова армія в ОМОН. Вона є єдиним формуванням Східного угруповання військ у резерві. Він також додав: до дій на півдні України залучені 58-а та 49-а загальновійськові армії РФ та 22-й армійський корпус Південного військового округу.

Своєю чергою в ISW повідомляється, що також спостерігали за елементами бригад морської піхоти Тихоокеанського флоту, які продовжували служити на заході Донецької області після значних втрат під час наступу РФ взимку і навесні 2023 року.

“Звіт Машовця та поточне спостереження ISW за російським бойовим порядком на півдні України свідчить про те, що майже вся бойова сила армійського корпусу направлена ​​на захист від українських контрнаступів, насамперед на півдні України”, – наголосили американські експерти.

З їхніх слів, розгортання майже всього Східного угруповання військ армії Російської Федерації, а також великих підрозділів на лінії фронту на півдні України свідчить про те, що оборона окупантів на українському півдні може бути крихкою.

Тим часом у звіті Машовця йдеться про те, що єдиний резерв, який російські військові мають на півдні України, складається з підрозділів 29-ї загальновійськової армії – найменшої загальновійськової армії Східного військового округу. Вона має лише одну маневрену бригаду: 36-ту мотострілецьку бригаду. До слова, вона брала участь у битві за Київ на початку 2022-го та воювали під Вугледаром на початку 2023 року. Тому, зауважують в ISW, ймовірно, ця бригада деградувала.

Аналітики резюмували, що попри потужну оборону РФ на півдні України, її можливо пробити. Що більше – окупаційним військам, ймовірно, доведеться відступити на підготовлені оборонні позиції без значної підтримки з боку оперативних резервів, якщо українські сили досягнуть оперативного прориву.

“Відхід у контакті є надзвичайно складним військовим завданням. Незрозуміло, чи зможуть російські сили, які перебувають у контакті, успішно відійти від своїх перших рубежів до інших у належному порядку. Особливо якщо ці сили, а також сили позаду них в ешелонах, зношені та не підтримуються”, – резюмували американські фахівці.