Від початку повномасштабного вторгнення росіян в Україні загинуло 494 дитини.

Про це повідомили в Офісі Генпрокурора.

Станом на 8 липня понад 1545 дітей постраждали від дій Росії, з них близько 1050 отримали поранення різного ступеня тяжкості.

“Ці цифри не остаточні. Триває робота з їх встановлення в місцях ведення бойових дій, на тимчасово окупованих та звільнених територіях”, – зазначають в Офісі Генпрокурора.

Найбільше постраждало дітей у Донецький (472), Харківській (297), Київській (129) та Херсонській(115) областях.

Також постраждали діти у Запорізькій(91), Миколаївській (89), Дніпропетровській(83), Чернігівській(71) та Луганській (67) областях.

За 500 днів повномасштабного російського вторгнення зафіксовано 94 тисячі воєнних злочинів, скоєних військовими РФ.

Генпрокурор Андрій Костін запевнив, що жоден злочин не залишиться безкарним.

“З перших днів повномасштабної війни ми забезпечили стабільну роботу системи правопорядку. Документуємо та розслідуємо всі злочини агресора за міжнародними стандартами. Прокурори, слідчі СБУ та поліції, працюють щодня, часто біля самої лінії фронту для покарання російських окупантів в національних та міжнародних судах. Вже є 353 підозрюваних. 219 – обвинувачені, 53 злочинці отримали вироки в українських судах”, – зазначив він.

Окрім того, правоохоронці згадали і про ордер Міжнародного кримінального суду на арешт президента РФ Володимира Путіна.

“В Гаазі вже розпочав роботу Міжнародний центр з переслідування за злочин агресії проти України – перший елемент майбутнього трибуналу. Створено Міжнародний реєстр збитків – необхідний перший крок для забезпечення компенсацій тим, хто постраждав від війни”, – зауважив генпрокурор.