В районі м.Бахмут та південніше командування військ противника продовжує нарощувати зусилля, з метою не допустити просування передових підрозділв ЗСУ до дороги Т-05-13.

Про це пише військовий аналітик Костянтин Машовець у свої сторінці в Фейсбук.

За його словами, протягом 2-х останніх діб у смуги оборони 72-ї окремої мотострілецької бригади та 57-ї омсбр противника його командування додатково перемістило підрозділи:

– 102-го мотострілецького полку  150-ї мотострілецької дивзії ;

– окремий штурмовий батальйон “Призрак” 2-го армійського корпусу;

– “добровольчий” батальйон типу БАРС-13 “Русский легион”.

«Що характерно, усі вони зосередились саме у смузі 72-х омсбр (це переважно – с.Кліщіївка та околиці), а також частково – південна частина м.Бахмут. 57-а омсбр противника “у компанії” з підрозділами 80-го танкового полку… який якимось досить дивним чином опинився поза межами смуги дії своєї “рідної” 90-ї танкової дивізії, намагаються утримати рубіж с.Андріївка – с.Зеленоплля. Однак, поки, всі ці зусилля противника до чогось “путнього” так й не привели. Передові підрозділи ЗСУ вже ведуть бої безпосередньо у самій Кліщіївці, а також в с.Курдюмовка, яке відділене від с.Зеленопілля лише залізницею», – наголошує експерт.

І додає, що за всіма ознаками, ймовірно, командування військ противника спробує організувати в районі с.Андріївка основний вузол своєї оборони у всьому районі південніше м.Бахмут, а також провести ряд контр-атак.

«Насторожує також й той факт, що противник відвів частину сил 83-ї окремої десантно-штурмової бригади  безпосередньо до дороги (північніше с.Одрадівка), явно намагаючись створити  на цьому напрямку – або певний заслон, або, загалом, пробує ешелонувати бойові порядки свого тактичного угрупування, яке діє південніше м.Бахмут», – підкреслює він.

Крім того, на Куп’янському напрямку противник продовжує свої спроби атакувати північніше с.Коломийчиха у бік с.Стельмахівка та с.Берестове. Протягом, останніх 2-х діб похвалитися йому там – нічим.

«Підрозділи 7-го мсп противника зі складу 11-го АК, спромоглися взяти під контроль лише залізничну станцію “Куземівка” й перерізати південніше села дорогу на Сватово… Але ця місцевість й так знаходилась у сірій зоні… Південніше цього відрізку, безпосередньо на Сватівському напрямку, противник також активізувався. Причому, на своїх суміжних флангах. Перша пробує пробитися з боку с.Коломийчиха до рубежу М’ясожарівка – Андріївка, а також – з боку с.Кармазанівка намагається просунутись до Островських ставків. Друга – вперто атакує по напрямку на с.Невське з боку с.Червонопопівка. Якщо з першою цілком зрозумілі її “мотиви”, на цьому напрямі передові підрозділи ЗСУ знаходиться максимально близько від західних околиць м.Сватове… й противник намагається шляхом “тиску з півночі” примусити ЗСУ відійти по напрямку Джерельне – Вишневе, то в другому випадку ситуація виглядає, скажімо так – трохи “хаотично”.», – продовжує Машовець.

Додамо, що за останню добу сили оборони України вели контрнаступальні операції як мінімум на трьох ділянках фронту і просунулися вперед.

Про це повідомляє американський Інститут вивчення війни (ISW).

Аналітики спираються на заяви протиборчих сторін, які повідомляють приблизно ту ж інформацію. Так, з української сторони була заява про просування на 1,8 км на південному фланзі Бахмута. Російські військові блогери стверджували, що українські війська також просунулися на північному фланзі Бахмута.

“Російське військове командування зосередило велику кількість сил в районі Бахмута для захисту від українських атак в цьому районі, що, ймовірно, було передбачуваним результатом цих атак”, – вважають аналітики.

Також українські військові продовжували наступ на Бердянському (район кордону Донецької та Запорізької областей) та Мелітопольському (Захід Запорізької області) напрямках.

Зокрема ISW вважає, що ЗСУ просуваються приблизно на 100 метрів на день на південь і південний схід від Оріхова.