У тимчасово окупованій частині Луганської області назріває справжній бунт. Людям допекло, що ситуація з медициною просто катастрофічна. Від цього страждають як місцеві мешканці, так і самі загарбники. Деталями ексголова Луганської ОВА Сергій Гайдай.

В ефірі телемарафону він розповів, що з початку окупації медичні заклади сконцентрували на лікуванні поранених бійців ЗС РФ. Цивільним в них можуть допомогти лише у випадку, коли ситуація критична і можлива смерть. Навіть обстеження у лікарів не добитись.

Окрім того, після повномасштабного вторгнення окупанти демонтували та повивозили медичне обладнання. Усе воно з менших населених пунктів поїхало в Луганськ — для урочистого відкриття цілого «містечка».

«Таким чином вони унеможливили допомогу для цивільних людей. Навіть і важко поранених військових поки довозять до того Луганська, то вони вже зі статусу 300 переходять в статус 200», — розповів Гайдай.

Також проблеми для мешканців Луганської області створює примусова паспортизація. Без ворожого громадянства багато послуг недоступно, зокрема діаліз та інсулін.

Навіть у випадку, коли ситуація критична, у прифронтовій зоні неможливо викликати «швидку». Через проблеми зі зв’язком до екстрених служб просто не виходить додзвонитись.

«Більш того, якщо людина десь знайшла цей зв’язок і тихенько намагається комусь там додзвонитись — в ту ж саму «швидку», а її побачили, то можуть навіть на підвал забрати. Тому, що вони думають, що хтось там телефонує, щоб прокоментувати щось чи надати якусь інформацію про розміщення особового складу або військової техніки ворога», — зазначив екскерівник ОВА.