Президент України Володимир Зеленський під час спільної пресконференції з німецьким канцлером Ангелою Меркель у Києві завірив, що допоки відсутній прогрес на Донбасі, міжнародний тиск на Російську Федерацію повинен зберігатися.

“Пріоритетною темою наших сьогоднішніх переговорів був процес мирного врегулювання на Донбасі. Важливо, щоб в рамках Н4 Україна, Німеччина і Франція мали консолідовану позицію щодо плану мирного врегулювання, який має бути заснованим на кластерах”, — сказав Зеленський.

Він додав, про незмінність позиції щодо саміту в форматі Нормандської четвірки.

“Наша позиція щодо необхідності проведення саміту Нормандської четвірки незмінна. Допоки відсутній прогрес, тиск на Російську Федерацію повинен зберігатися, і ми хочемо бачити тут дуже активні зусилля наших партнерів”, — додав Президент.

У свою чергу Канцлерка Німеччини Ангела Меркель назвала Росію учасницею конфлікту на Донбасі. За її словами, Україна вчинила правильно, відмовляючись вести прямі переговори з сепаратистами

“Росія є учасником конфлікту. Тому, правильно що Україна відмовляється вести прямі переговори з представниками сепаратистів. Ми весь час крутилися біля цієї проблеми, це не пов’язано з тим, що я довго перебувала на посаді”, – сказала Меркель