Очевидно, що противник має на меті не лише компенсацію успіхів, досягнутих українськими військами влітку.

Противник продовжує активні наступальні операції як північ, так і на південь від Бахмута. На даний момент основні успіхи ворожих сил відзначаються на північному фланзі, де російські війська увійшли до Хромова. Військовий експерт Олег Жданов розповів, що пропагандисти в Росії вже заявили про «звільнення» цього населеного пункту, але такі твердження видаються надмірно поспішними.

«На додаток до цього, ворожі війська просуваються у бік Богданівки. На південному фланзі від Бахмута також не зменшується темп наступальних дій. Тут противник прагне повернути до своїх рук Кліщіївку та Андріївку, які були звільнені українськими силами лише у вересні.

Очевидно, що противник має на меті не лише компенсацію успіхів, досягнутих українськими військами влітку, а й забезпечення безпеки для Бахмута» – ділиться експерт.

Оточення міста з північного та південного напрямів було однією з ключових цілей українських збройних сил під час своєї наступальної кампанії.

Також експерт зауважував, росіяни при наступі на населені пункти України використовують одну й ту саму тактику – спроба оточення військ ЗСУ та їхній відхід. При цьому українські захисники не можуть зрізати фланги ворога, тому вклинення в українську оборону дуже глибокі. І на це є кілька причин.

При цьому Жданов також наголосив на максимальній інтенсивності боїв:

«Ми постійно звертаємо увагу, що наші захисники не встигають перезаряджати стрілецьку зброю — настільки інтенсивні атаки з боку рашистських військ».

Також Жданов відповів на закиди з боку українців, мовляв, «командування ЗСУ вирішило здати Авдіївку».

«Ніхто не збирається здавати Авдіївку і ніхто не кидає людей просто так», — запевнив військовий аналітик.

Також додамо, попри важку обстановку на Авдіївському напрямку, українській армії вдалося поліпшити свої тактичні позиції в районі Степового Донецької області. Про це  в ефірі одного з телеканалів заявив військово-політичний експерт Дмитро Снєгирьов.

“Ситуація динамічна і змінюється буквально за кілька годин. Найважча ситуація — у районі Степового. Так, кілька днів тому повідомлялося про тактичні успіхи окупантів у районі цього населеного пункту і, відповідно, бої безпосередньо на вулицях Степового. Але внаслідок успішного характеру контрнаступу ЗСУ за підтримки авіації та бронетехніки — вдалося значно поліпшити тактичні позиції наших захисників”, — сказав він.

За його словами, українські воїни взяли під контроль лісосмугу на південь від Степового, значно розширивши свою зону присутності.

“Важкий характер боїв у районі насосної станції та безпосередньо в приватному секторі Авдіївки. Однак попри всі зусилля окупантів, спробувати здавити кільце оточення, а саме перерізати безпосередньо логістику ЗСУ — трасу, якою здійснюється і постачання боєкомплекту, і ротація особового складу, і вивезення поранених, наразі зусилля окупантів не увінчалися успіхом. Ні про яке оперативне оточення українських сил у районі Авдіївки не йдеться”, — наголосив Снєгирьов.

Він додав, що важкі бої відбуваються і в районі колишнього комплексу “Царське полювання” на околиці Авдіївки.

“Також окупанти намагаються прорватися в районі Авдіївського коксохімічного заводу. Але, всі повідомлення російської сторони про успішний характер дій на даному напрямку знову таки не відповідають дійсності. До цього ж можна відзначити різке збільшення кількості обстрілів, зокрема з використанням штурмової авіації противника”, — підсумував Дмитро Снєгирьов.