Перший віце-спікер Верховної Ради і переговірник у мінському процесі Ірина Геращенко підтримала пропозицію постійного представника України в ООН Володимира Єльченка про перенесення мирних переговорів щодо врегулювання ситуації на Донбасі з Мінська на інший майданчик.

"Я підтримую цю позицію і давно за це виступаю. І вже неодноразово публічно висловлювала незгоду й обурення голосуваннями Білорусі в ООН з усіх питань, що стосуються України, окупованих Криму і Донбасу. Посилання на нейтральний статус Білорусі не витримує жодної критики, адже нейтральні країни (як це показало і нинішнє голосування про включення в порядок денний 73-ї сесії Генасамблеї ООН питання про окупацію Криму і Донбасу) утрималися і проголосували жовтою кнопкою", – написала Геращенко на своїй сторінці у Facebook.

За її словами, Білорусь разом із 13 солідарними з РФ країнами проголосувала "проти", натиснувши червону кнопку.

"Це не нейтральна позиція. Це повне підігравання Москві. І така позиція повністю суперечить статусу країни, яка є майданчиком мирних переговорів по врегулюванню ситуації на Донбасі", – підкреслила Геращенко.

Вона нагадала про затримання на території Білорусі українських громадян, зокрема про викрадення 19-річного Павла Гриба.

Псопулярне: “Я – готовий”: Вакарчук зробив гучну заяву про президентство

За словами Геращенко, це свідчить не про нейтралітет Білорусі, а про координування її дій Кремлем.

Сьогодні Єльченко заявив, що делегація Білорусі в ООН постійно виступає проти українських пропозицій, а тому майданчик для переговорів щодо Донбасу з Мінська потрібно переносити.

Збройний конфлікт на сході України почався у квітні 2014 року. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України та проросійськими бойовиками, які контролюють частину Донецької і Луганської областей.

Дипломатичні переговори про врегулювання конфлікту проводять у тристоронній контактній групі в Мінську (Україна, Росія, ОБСЄ), а також у нормандському форматі – за участю представників України, Франції, Німеччини й Росії.

У січні 2018 року президент США Дональд Трамп на зустрічі з президентом Казахстану Нурсултаном Назарбаєвим запропонував перенести з Мінська переговори щодо врегулювання конфлікту на Донбасі.