Якщо виявиться, що підозрювані у вбивстві журналіста Павла Шеремета безпідставно тривалий час перебували в слідчому ізоляторі, у президента буде багато питань до глави МВС Арсена Авакова.

Про це президент України Володимир Зеленський заявив сьогодні на пресконференції, присвяченій другій річниці його президентства.

“Що стосується Авакова, це складне питання. Якщо засудили незаконно, я буду серйозно розмовляти з міністром (Аваковим. – Ред.), чи зможе він залишитися на посаді. У такій ситуації – ні, і він це знає”, – сказав Зеленський.

Також Володимир Зеленський прокоментував хід справи про вбивство Павла Шеремета.

“Я не втручаюся в діяльність правоохоронних органів і в діяльність суду. Але я знаю детально, що відбувається. І мені не байдуже. Якщо незаконно були засуджені ці люди, мені не байдуже. Доказів 100%-х немає, що вони винні або невинні. Не знаю, чи вибачить людина мені”, – зазначив Зеленський.

За словами президента, він листується з Яною Дугарь.

Зеленський продемонстрував журналісту листування з Дугарь.

Нагадаємо, Шевченківський районний суд Києва в вівторок, 18 травня, продовжив запобіжний захід Юлії Кузьменко та Яні Дугарь, обвинувачуваним у вбивстві журналіста Павла Шеремета ще на два місяці, до 18 липня. Юлія Кузьменко залишається під домашнім арештом, а стосовно Яни Дугарь продовжує діяти запобіжний захід у вигляді особистих зобов’язань.

Відповідну ухвалу суд виніс, задовольнивши клопотання прокуратури. “Клопотання прокурора задовольнити. Продовжити термін дії запобіжного заходу у вигляді цілодобового домашнього арешту обвинувачуваній Кузьменко до 18 липня. Продовжити термін дії зобов’язань обвинувачуваній Дугарь … до 18 липня”, – йдеться в документі, який було зачитано під час судового засідання.

На засіданні суд продовжив вивчення матеріалів справи по суті обвинувачення, потім прокурори в суді заявили клопотання про продовження запобіжного заходу обвинувачуваним. Наступне судове засідання в справі має відбутися 25 травня.