Прокуратура розпочала розслідування щодо факту розстрілу беззбройних українських військовополонених в районі Кліщіївки, що знаходиться у Бахмутському районі, під час захоплення окупантами позицій Збройних Сил України.

Про це повідомили у пресслужбі Офісу Генерального прокурора.

«За процесуального керівництва Донецької обласної прокуратури розпочато досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом порушення законів та звичаїв війни, поєднаного з умисним вбивством», — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що на відео, знятому з ворожого дрону, зафіксовано ситуацію, коли, ймовірно, командир одного з підрозділів армії Російської Федерації під час штурму окопів Збройних Сил України віддав наказ не брати противника в полон.

Під час наступу на позиції російські військові вбили двох українських захисників. Окупанти розстріляли одного беззбройного полоненого, який виходив до них з піднятими руками, а інший загинув від вибуху гранати, яку ворог кинув у бліндаж.

«Вбивство військовополонених є грубим порушенням Женевських конвенцій та кваліфікується як тяжкий міжнародний злочин», — наголосили в Офісі генпрокурора.

Слід зауважити, що відео розстрілу днями з’явилось у Мережі.

Нагадаємо, днями Україна повернула додому ще 100 захисників з російського полону. Найстаршому звільненому з полону виповнилося 62 роки, а наймолодшому – 20. Усі визволені – рядового та сержантського складу. 84 врятованих воїнів захищали Маріуполь.