Президент України Владимир Зеленський під час телефонної розмови з американським лідером Джо Байденом наголосив на важливості вступу держави у НАТО. На його переконання, це має бути не просто намірами, а мати конкретну дату.

Про підсумки розмови лідерів двох країн розповів голова Офісу президента Андрій Єрмак, передає пресслужба. За його словами, на переговорах було зазначено, що отримання Україною ПДЧ має мати конкретну дату.

“Не може бути сумнівів у тому, що Україна за своїм ціннісним фундаментом є невід’ємною частиною Європи. Зараз, у новій ситуації у Європі, потрібен саме логістичний план вступу України до Альянсу у близькому майбутньому. НАТО для нашої держави – це спосіб максимального захисту”, – було відзначено на переговорах.

В ОП пояснили, що рух України до НАТО – це також можливість досягти передумов для встановлення миру на Донбасі, про що також йшлося під час розмови Зеленського й Байдена.

“Володимир Зеленський назвав причини періодичної ескалації цього протистояння російською стороною. Повідомив про кількість та характер обстрілів, які здійснюються з непідконтрольної території. А також детально поінформував про реальну кількість російських військ, сконцентрованих біля наших кордонів, і тих, що були передислоковані в місця їхнього постійного розташування”, – розповіли в ОП.

Окрім цього Єрмак зазначив, що змістовна розмова між лідерами України та Сполучених Штатів Америки дала змогу детально скоординувати позиції двох держав і засвідчує близькі й партнерські відносини між Україною та США.