Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн переконана, що жорстока путінська повномасштабна війна проти України завершиться українською перемогою та стратегічною поразкою для Владіміра Путіна, оскільки трансатлантична єдність та солідарність у протидії цій агресії є потужною, як ніколи раніше.

Про це вона заявила під час спільного звернення до преси разом із президентом Сполучених Штатів Америки Джо Байденом.

«Ми рішучі у наших діях проти цієї жорстокої російської війни. Ця війна буде стратегічною поразкою для Путіна. Наша співпраця над чотирьома послідовними пакетами санкцій була надзвичайною та виключною. Санкції вже почали працювати, і вони глибоко впливають на російську систему, висушують ресурси путіна для фінансування цієї вбивчої війни. Наша робота над санкціями також демонструє, що коли ми діємо разом, ми є сильнішими та ми дійсно можемо привносити зміни», – сказала президентка Єврокомісії.

Урсула фон дер Ляєн наголосила, що сам факт присутності президента США в Брюсселі та його участь у роботі Європейської Ради є потужним посланням для усього світу – трансатлантичне партнерство зміцнюється, Європа і Північна Америка є єдиними, як ніколи раніше.

Президентка Європейської комісії зауважила, що США і ЄС продовжують активне співробітництво за багатьма стратегічними напрямками, починаючи від надання гуманітарної та безпекової допомоги для України до питань енергетики та боротьби із спільними загрозами для демократії. Важливе місце у цих контактах посідають питання двосторонніх відносин між ЄС і США у захисті баз даних та приватної інформації громадян.

«У світі, який постає перед безладом, наша трансатлантична єдність дозволяє утримувати фундаментальні цінності та правила, в які вірять наші громадяни», – підкреслила президентка Єврокомісії.

Нагадаємо, що американський генерал Бен Ходженс заявив, що Україна зрештою переможе. Але попереду ще багато важких днів, а це і втрати життів ні в чому невинних людей, і руйнування великої кількості інфраструктури, приватної власності.

“Проте я вже бачу, що Україна переможе. Українці перевершують противника за бойовою мораллю, адже вони захищають свою країну. Російські військові не настільки ефективні, як ми думали, — у них не вистачає логістичних потужностей для взяття Києва та й особового складу їм теж не вистачає. Тому вони зазнали поразки у прилеглих до Києва районах. Українці завершать війну перемогою. Але їм не вдасться зробити це швидко. У росіян ще досить багато сил, вони не збираються просто розвернутися і піти додому. Проте логістична підтримка від Заходу поступово стане визначальним чинником для того, щоб Збройні сили України зрештою здобули перемогу”, – заявив він.