Путін розуміє, що досягти успіху на полі бою його військам не так то легко, тому російський лідер вкотре заговорив про переговори та врегулювання конфлікту.

Утім, такі переговори мають враховувати інтереси всіх залучених до цього «конфлікту» країн. Ідеться про гарантії безпеки «і для протиборчої сторони», і для самої РФ. Про це заявив Володимир Путін в інтерв’ю китайському інформагентству «Сіньхуа», текст якого опублікований на сайті Кремля.

Путін вважає, що головна проблема полягає в надійності будь-яких гарантій. За його словами, Москві доводиться мати справи з державами, «керівні кола яких віддають перевагу світоустрою не на основі міжнародного права, а «порядку, заснованому на правилах», про які вони постійно говорять, але яких ніхто не бачив». Він додав, що з цими правилами «ніхто не погоджувався», а самі вони «змінюються залежно від поточної політичної кон’юнктури й інтересів тих, хто їх вигадує». Звучить максимально смішно, адже росія та сама країна, яка майже завжди порушувала правила та відходила від договорів, Україна цьому приклад.

Очільник Кремля в інтерв’ю запевнив, що Росія готова до переговорів, і нагадав, що такі переговори велися.

«15 квітня 2022 року в Стамбулі ми спільно з українською делегацією підготували проєкт майбутньої мирної угоди з урахуванням вимог української делегації, зокрема з питань гарантування безпеки України в майбутньому. Ба більше, керівник української делегації парафував основні положення проєкту цього документа. Західні партнери переконували нас у тому, що для остаточного узгодження та підписання цієї угоди необхідно створити умови. І головне — відвести російські війська від столиці України — від Києва. Ми зробили це», — розказав Путін.

Володимир Путін додав, що українська сторона замість підписання мирної угоди несподівано оголосила про припинення переговорів. Звичайно, що припинила, адже як можна після всіх злочинів йти на перемовини, ще й на умовах країни, яка розпочала війну, в яких було закладено можливість повторного вторгнення та позбавлення України будь-якого захисту.