Спікер Верховної Ради України Дмитро Разумков сьогодні підписав документ про офіційне невизнання державою виборів проведених Російською Федерацією в окупованому Криму.

Відповідна інформація є в картці проєкту постанови №4109, опублікованій на сайті парламенту, повідомляє “Укрінформ”.

Так, у графі «Дати і стан проходження» вказано, що спікер підписав постанову 6 жовтня.

Регламент Верховної Ради не передбачає підписання постанов Президентом. Згідно зі статтею 139, підписані спікером постанови та інші акти парламенту не пізніше наступного дня апарат ВР передає для опублікування в газеті «Голос України» та у Відомостях ВР.

Водночас згідно з текстом постанови, вона набувала чинності з дня її ухвалення в парламенті, тобто 30 вересня.

У постанові №4109 Верховна Рада, передусім, заявляє протест у зв’язку з черговим незаконним проведенням 13 вересня 2020 року російською окупаційною адміністрацією «місцевих виборів» на тимчасово окупованих територіях Автономної Республіки Крим і міста Севастополя, зокрема «виборів губернатора Севастополя» та «довиборів депутатів» до «державної ради Республіки Крим» і «Сімферопольської місцевої ради».

Текст відповідної заяви Голова ВР невідкладно направлятиме до парламентів іноземних держав, міжнародних організацій та їхніх парламентських асамблей.

Нагадаємо, 30 вересня стало відомо про те, що Верховна Рада ухвалила постанову “Про Заяву Верховної Ради України щодо невизнання легітимності так званих місцевих виборів на тимчасово окупованих територіях України – в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі” (№4109).