Для ЗСУ дуже важливо звільнити Кремінну. Схоже, що українські війська будуть деокуповувати цей населений пункт за тією ж тактикою, що й Лиман. Про це в ефірі одного з телеканалів розповів військовий експерт, льотчик-інструктор та полковник ЗСУ в запасі Роман Світан. Звільнення Кремінної – насправді загроза для росіян.

Світан зазначив, що після того, як ЗСУ видавлять окупантів з Кремінної, вони зможуть перерізати магістраль Р-66. Це важлива, зокрема, для вагнерівців пуповина, завдяки якій вони найкоротшим шляхом отримують постачання з Валуйок.

“Їм доведеться по дуже довгому маршруту з Валуйок через Троїцьке, Старобільськ, Щастя через Луганськ закидати певну амуніцію аж на Попасну. Тобто, це дуже великий маршрут, велика логістика, й вони будуть відчувати певний голод, тому про їх наступальні дії в районі Бахмута вже не мовитиметься, – зауважив військовий експерт.

Він додав, що саме тому окупанти так відчайдушно обороняють Кремінну, як вони наступають на Соледар. Там перебуває така собі “солянка” військ, як було в Лимані. ЗСУ звільнятимуть Кремінну за тією ж тактикою, що й Лиман.

“Тобто, буде захід з півночі, перерізання цієї траси Р-66, вихід навіть можливо одразу на Рубіжне українських військ. Гарнізон у Кремінній, як свого часу гарнізон у Лимані, буде приймати для себе рішення – загинути у Кремінній або йти на Рубіжне”, – наголосив льотчик-інструктор. 

За його словами, в Україну нарешті прийшла морозна погода, тож ЗСУ можуть починати рухатись. Однак є тривожні новини щодо того, що в бік водосховища висунулись російські підривники. Вони дійсно можуть спровокувати підняття рівня води в річці Красна, що може затримати наступ ЗСУ на 5 – 7 днів. 

“Залежно від ситуації, що складеться, я думаю, що буде прийняте правильне оперативно-тактичне рішення. Генерал Сирський, який займався деокупацією Харківської області й рухом з-під Балаклії на Куп’янськ, ми бачили цей прорив, нині займається й надалі цим же Луганським напрямком, а також Донецьким, зокрема, – підкреслив полковник ЗСУ в запасі. 

Зауважимо, що На Луганщині в районі Сватового і Кремінної тривають ближні бої. На окремих ділянках фронту відстань між бійцями Сил оборони та окупантами сягає лише 40 метрів.

Про це в ефірі телемарафону у вівторок, 10 січня, повідомив голова Луганської ОВА Сергій Гайдай.

За його словами, ситуація на Луганщині залишається напруженою, але повністю контрольованою Силами оборони.

Є незначні просування ЗСУ в напрямку Кремінної, а на Сватівському напрямку на окремих ділянках відстань між сторонами, що воюють, іноді сягає кілька десятків метрів.

«Ми були на позиціях, де з одного боку лісосмуги перебувають наші бійці, з іншого боку — ворожі війська. Між ними відстань десь 40 метрів», — сказав Гайдай.

Він зазначив, що українські захисники продовжують активно нищити техніку окупантів на Луганщині. За місяць було ліквідовано 78 одиниць і встановлено рекорд — 23 одиниці техніки за день.

Крім цього, російські окупанти продовжують обстрілювати деокуповані ЗСУ населені пункти на Луганщині. Як розповідають бійці, які там перебувають, росіяни навмисно знищують кожен будинок у селах, аби українські захисники не могли там розміщуватися.

Також в селі Новоселівка російський снайпер вбив останню мирну жительку, а в Невському 9 січня в результаті ворожих обстрілів загинули двоє мирних жителів і двоє зазнали поранень.

«Через складну безпекову ситуацію поранених вчора у Невському мирних жителів евакуюватимуть лише сьогодні. Наполягаємо на евакуації людей зі звільнених територій, адже перебування там — це гра у «пощастить», — сказав Гайдай.