Після перерви о 12:30 Верховна Рада України збереться для розгляду законопроекту № 5599 про деолігархізацію. Народні депутати проголосували за розгляд проекту закону, допоки його не розглянуть. Відповідне рішення підтримали 288 народних депутатів, передає УНН.

“Шановні колеги, враховуючи те, що ми зараз знаходимось в дискусії, та лідери фракції “Слуга народу” звернулися до мене, що потрібно зібрати фракцію знизу, обговорити питання, я як головуючий, беру ще 8 хвилин перерви, ми зустрічаємося у залі о 12:30. Я думаю, що ми перейдемо до розгляду закону № 5599”, – заявив перший заступник голови Верховної Ради Руслан Стефанчук.

Рада у четвер засідатиме до завершення розгляду в другому читанні законопроекту про олігархів. “Парламент планує працювати тривалий час”, – сказав Стефанчук після голосування за таку пропозицію.

Відомо, що Рада відразу після відкриття сьогоднішнього засідання пішла на 30-хвилинну перерву, яка затягнулася на понад півтори години.

Нагадаємо, зараз під будівлею Верховної Ради з ранку проходить одразу три акції – від ФОПів, євробляхерів та профспілок. Урядовий квартал посилено охороняють поліцейські і Нацгвардія.

Один з мітингів проводять прихильники ОПЗЖ. За їх словами, вони виступають проти «політичного переслідування Віктора Медведчука», а також вимагають не допустити підвищення тарифів. Групи людей з прапорами ОПЗЖ стоять в Маріїнському парку, недалеко від будівлі парламенту, – повідомляє Інтерфакс-Україна.

Ще одна акція під Радою називається «Чорна мітка 5600». Її учасники вимагають від нардепів проінформувати про всі ризики, які закладені у так званому «ресурсному» законопроекті №5600. Мета активістів – вплинути на кінцеву редакцію цього законопроекту.

Крім того, біля будівлі ВР проходить акція руху «SaveФОП» – «Збережіть спрощену систему оподаткування!».

Учасники вимагають від депутатів ухвалити законопроєкт №3853-1 про внесення змін до Податкового кодексу та інших законодавчих актів про щорічне підвищення граничних обсягів доходів для спрощеної системи оподаткування, відновлення права платників єдиного податку не застосовувати РРО. Також вимагають прийняття законопроєкту №3993 про спрощення обліку доходів фізичних осіб-підприємців.