Нещодавно я пояснював, що основна маса російських сил і коштів на Півдні сконцентрована в такому собі паралелограмі, пише український військовий експерт Олександр Коваленко:

– Сенс – забезпечення шляхів відходу на Крим.

Але тут трапився Чонгар.

Як ви пам’ятаєте, основним задумом «паралелограма» було забезпечення максимально комфортної втечі з материкового Півдня у разі прориву ліній оборони українською армією. Така структура забезпечувала вихід угруповання РОВ на Крим через два основні логістичні вузли – Армянськ та Чонгар.

Але, тепер, на Чонгарі, щось трапилося і, ймовірно, це «щось» лише прелюдія перед значно серйознішим дійством. Фактично, найближчим часом угруповання агресорів може залишитися без одного зі шляхів відходу, а виводити через Армянськ усю групу військ це ще те логістичне пекло.

 Ви бачите те саме, що і я, правда ж? Там де тонко, там і рветься, а це означає, що колосальне угруповання російських військ може бути закрите на Півдні, що стане подією, що не має аналогів у сучасній історії воєн.

Російському командуванню в даний час можна почухати мозок і організувати втечу всієї своєї зграї з Півдня. Бо будь-яке зволікання для них може бути смертельним. Тому щоб СОУ менше було турбот – просто звалюйте, або як казав класик: «Біжи, ****, біжи!!!».

Удар по Чонгарському мосту, ймовірно, носив попереджувальний характер.

Про це написав військово-політичний оглядач Олександр Коваленко. У зв’язку з цим експерт навів такий приклад: ВПС Ізраїлю, коли авіація ЦАХАЛ знищує об’єкти терористів в багатоповерхових будинках, вони спочатку запускають по даху цього будинку порожню болванку, попереджаючи таким чином, що скоро буде удар.

Коваленко пояснив, що таке “постукування” дає можливість мешканцям евакуюватися протягом 10 хвилин. Потім завдається удар бойовою ракетою або бомбою.

“Власне, те, що сталося на Чонгарі слід сприймати саме як “постукування”. Адже сьогодні руйнується логістика, а завтра…”,- зазначив аналітик.

Таким чином, поки обрізається зв’язок півострова з материковим півднем України, що створює загрозу для південного угруповання російських окупантів.

Крім того, експерт додав, що удар по мосту було завдано не Storm Shadow, у якій бойова частина – це проникаючого типу головка на 450 кг. “Фактично, від Storm Shadow міст на Чонгарі повинно було розворотити в мотлох”, – пояснив він.

Найдинамічніші події на фронті сьогодні відбуваються на Запорізькому напрямку. Збройні сили України зараз готують поле битви шляхом знищення важливих військових, логістичних та інфраструктурних об’єктів ворога. Таку думку озвучив військовий експерт Владислав Селезньов.

Він прокоментував інформацію про те, що російські окупанти повертаються на підтоплені після теракту на Каховській ГЕС тимчасово окуповані території Херсонської області. 

Гість ефіру нагадав, що від 12 до 15 тис. російських солдатів перекинули з лівого берега Херсонщини на інші напрямки фронту. Селезньов вважає, що всі вони — точно не повернуться. 

“Усі вони точно не повернуться, тому що щонайменше від 12 до 15 тис. російських військовослужбовців — це морські піхотинці, військовослужбовці повітряно-десантних військ російської армії, а також мотострільців перекинуто на інші ділянки фронту. Бо російський генеральний штаб упевнений у тому, що після того, як знищили дамбу в районі Нової Каховки, українській армії абсолютно не під силу форсувати Дніпро і проводити заходи з очищення лівого берега Дніпра і півдня Херсонщини від російських окупантів. Певною мірою логіка у російського генерального штабу саме в цьому питанні є. Тому вони перекинули людей і на Бахмутський напрямок, і на Куп’янсько-Лиманський, і на південь Запорізької області. Ті ж 15 тис. російських солдатів, які раніше дислокувалися на півдні Херсонської області”, — зазначив Селезньов в ефірі телеканалу FREEДОМ.

Він також звернув увагу на те, що росіяни дуже тривожаться через те, що на підконтрольних поки що їм територіях Херсонської області діє українська розвідка. 

“Що стосується повернення їх на попередні позиції — у зону зрізу води, то цілком очевидно, що логіка в таких діях теж є. Росіяни вкрай тривожаться через те, що на тих територіях, які перебувають під їхнім тимчасовим контролем, діють українські розвідники. Адже саме вони проводять розвідку місцевості, дають вказівки для українських льотчиків, які завдають точкових ракетно-бомбових ударів, перетворюючи російські склади та арсенали з боєприпасами фактично на попіл”, — зазначив експерт.