Україна може опинитися в напівоточенні, якщо Лукашенко здасть Білорусь Путіну, вважає Машовець.

Якщо Росія доб'ється злиття з Білоруссю, то це поставить під серйозний удар Україну, яка виявиться в напівоточенні. Виявляється, що ключем до України для Кремля є саме білоруський сусід. Про це написав у Facebook військовий експерт Костянтин Машовець.

За його словами, якщо президент Білорусі Олександр Лукашенко здасть свою країну – чи то в результаті перевороту, або за власним бажанням, – то зі стратегічної точки зору положення України різко погіршиться.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

"По суті, в військово-стратегічному відношенні ми ще до широкомасштабного вторгнення опинимося в напівоточенні. Ворогові буде досить перерізати комунікації і заблокувати з моря підходи до наших портів (і те, і інше він цілком здатний зробити). Далі – справа техніки. В російському Генштабі досить чітко вирахували, що, по суті, ключем до України, як, до речі, і до всього регіону, є Білорусь. Її захоплення, аншлюс, або, назвіть як хочете, такі дії цілком здатні поставити Україну у військовому відношенні майже в глухий кут ", – написав Машовець.

Саме тому Кремль останнім часом так перебудувався на білоруський напрям, адже гіпотетичний успіх Кремля в цій "точці" фактично здатний докорінно змінити геополітичну ситуацію у військовому відношенні у всій Східній Європі в його користь.

Нещодавно Лукашенко розкрив плани Москви щодо приєднання Білорусі. На його думку, під приводом "глибокої інтеграції" Москва хоче інкорпорувати Білорусь до складу Росії. "Я розумію ці натяки: отримаєте нафту, але давайте руйнуйте країну і вступайте до складу Росії".

В інтерв'ю сайту "Сегодня" російський політик, екс-депутати Держдуми РФ Ілля Пономарьов пояснював, навіщо Путіну Білорусь. Виявляється, у господаря Кремля з'явився шанс і далі правити в Росії після закінчення президентського терміну в 2024 році. Для цього він використовує Лукашенко з його Білорусю.