У четвер, 6 червня, в новому випуску програми "Право на владу" серед інших питань обговорюють гучні ініціативи України для досягнення миру на Донбасі.

За кілька місяців перерви почала свою роботу тристороння контактна група в Мінську. Очолив її Леонід Кучма, який отримав мандат президента на такі переговори.

Крім того, за словами другого президента, бажання розпочати процес обміну полоненими на Донбасі та моряками, захопленими Росією у Керченській протоці, є з обох боків.

"Після тривалої перерви сказати, що ми завтра зрушимо з місця – не можу. Моя особиста думка, у мене була можливість провести приватні переговори з тими, як ви розумієте, від кого залежить, – є бажання розпочати цей процес, тому що на це дивиться весь світ. Будемо зустрічатися, обговорювати. Повинні бути перші кроки з обох боків, я весь час кажу, що рух повинен бути двостороннім", – додав він.

До студії 1+1 завітала перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко, яка протягом 5 років була у Мінській контактній групі, виконувала завдання президента зі звільнення полонених.

Вона зазначила, що відновлення переговорів у Мінську – прогрес, але не можна допустити, щоб вимоги там ставились лише до України. У той же час Геращенко звинуватила команду Зеленського в тому, що цих вимог немає в матеріалах Мінських переговорів, розміщених на сайті президента.

За її словами, саме тому тепер Кучмі доводиться пояснювати, що він говорив на відновлених переговорах, в тому числі і  про розблокування окупованого Донбасу.

Крім того, Геращенко намагалась маніпулювати, оправдовуючи Порошенка.

"Президент Зеленський ще тільки 2 тижні на своїй посаді, за цей час загинуло вже 10 українських солдатів. У цій студії неодноразово звучали маніпуляції, що начебто Порошенко був зацікавлений у цій війні. А тепер хто в цьому зацікавлений – президент Зеленський? Я так маніпулювати не буду. Я впевнена, що за цим стоїть агресор, і ми маємо чесно називати хто та друга сторона, в тому числі і в Мінську", – заявила Геращенко.

Крім того, уже покидаючи студію, Ірина Геращенко звинуватила канал "1+1" в тому, що він уже двічі вибачався перед українськими глядачами – у 2004 і 2014 році за маніпуляції громадською думкою. І зараз, за її словами, відбувається те саме.

На запитання ведучих з приводу вибачень у 2014 році, Геращенко не знайшла, що відповісти, зіславшись на втому.

"У 2004 році це було справді, за керівника Раднянського, за маніпуляції", – відповіла їй на це Мосейчук, і додала:

"Ви ж розумієте, що канал "1+1" вже оновився на 100% з того часу. Ви теж працювали колись на "Інтері", а "Інтер" знімав з-за спин беркутівців, які розстрілювали Небесну сотню".