Бахмут, що на Донеччині, залишається однією з найгарячіших точок фронту, де точаться найважчі бої.

Так, захисники полку “Азов” відрізають один з флангів ворога на південь від міста

Саме так починається операція зі зняття блокади з Бахмута. За допомогою тактики наших захисників російські загарбники будуть вимушені покинути село Іванівське Бахмутського району, або їхні війська будуть знищені. 

Про це в ефірі українського телеканалу повідомив військовий експерт Роман Світан.

Експерт акцентував, що останнім часом окупанти не опираються та покидають позиції.

“Бахмут потрібен як якась сакральна перемога. Але вона не вдалася і зараз вони можуть покинути місто, оскільки воно їм не сильно потрібне”, — наголосив військовий експерт.

Також Роман Світан зупинився на ролі “вагнерівців” під час захоплення Бахмута. На його думку, значення військового формування значно перебільшене. Як пояснив експерт, на локації у 3-4 чази більше саме регулярних військ, ніж “вагнерів”.

“Навіть, якщо Пригожин звідти піде, там залишиться армія і вже її командування буде приймати рішення щодо виходу звідти”, — пояснив Світан.

На думку військового експерта, дії очільника “вагнерівців” Євгена Пригожина направлені на порятунок кістяка ПВК, який перебуває в Бахмуті між ЗСУ і російськими військовими. Його ціль вивести залишки свого війська, а якщо цього не станеться — то загине і його ЧВК, і можливо й сам Пригожин.

Військовий Роман Світан також зупинився на важливості Вугледара для українських захисників:

“Вугледар дуже важливий для нас. Там є висоти, які дуже зручні для наступу і там може виникнути “Бахмут навпаки” — місце для наступу ЗСУ до Волновахи і далі до азовського берега”, — пояснив Світан.

Додамо: Військовий експерт Українського інституту майбутнього Іван Ступак заявив, що просування українських військових під Бахмутом Донецької області ще не є контрнаступом, але це непоганий прорив. Водночас росіяни досягненням вважатимуть навіть захоплення 60 метрів вулиці в місті-фортеці.

“Вони знову розпочали друге коло, бо у них, як і минулого року, був дедлайн на 9 травня. Щоб визначити дати для інших населених пунктів, потрібно просто ознайомитись із минулорічною інформацією. Хоча масштаб операції цього року був меншим, ніж минулого, російським військовим вдалося захопити 60 метрів вулиці у місті Бахмут, що є значним досягненням для них”, – пояснив він в ефірі телеканалу

За словами експерта, просування українських військ має непогану перспективу.

“Це невеликий прорив, це ще не контрнаступ, але перспектива вже непогана і дуже цікава. На ширині 3 кілометри пройти в глибину 2,5 кілометра — це дуже непоганий прорив. За тієї умови, що Росія вісім місяців “бере” місто. А тут буквально за кілька днів, за день-два ЗСУ відвоювали велику, серйозну частину міста”, – резюмував він.

Нагадаємо, командир підрозділу розвідників “Terra” у складі тактичної групи “Азов” Микола (Абдула) Волохов заявив, що Сили оборони України звільнили понад 2 кілометри української землі в районі Бахмута. Від окупантів зачистили зону шириною в три кілометри. 

Пізніше командувач Сухопутних військ Збройних сил України генерал-полковник Олександр Сирський заявив, що росіяни відступили на окремих ділянках фронту в районі міста-фортеці. Він нагадав, що попри чергове перенесення “дедлайну” захоплення Бахмута на 9 травня, окупанти так і не змогли реалізувати свої плани.