Військовий експерт, льотчик-інструктор та полковник ЗСУ в запасі Роман Світан поінформував про ситуацію на полі бою.

На Херсонщині українські сили оборони ефективно ведуть операції. Навіть під час прямої лінії Владімір Путін визнав невеликі санітарні втрати серед окупантів. Проте оприлюднені відеозаписи поблизу села Кринка розкривають, що ситуація там крайньою мірою напружена, схожа на ту, що виникла поблизу Авдіївського коксохімічного заводу. Територія лежить у важких втратах, покрита трупами російських військових.

Світан розкрив, що основним завданням російських військ зараз є витіснення українських військ з лівобережжя на Дніпро, при цьому окупанти не звертають увагу на власні втрати. Вони вибирають однобічний напрямок для досягнення своєї мети.

Важливо відзначити, що Збройні сили України ефективно працюють там артилерією на живу силу та використовують авіацію для дій проти противника.

«Плацдарм буде розширюватися. Для росіян це місце незручне, адже ця точка дуже далеко від російської території. Від Ростова до Кринок понад 600 кілометрів, нереально доставити достатню кількість сил та засобів для наступальних операцій», – підкреслив військовий аналітик.

Світан висловив, що українські захисники в зазначеному регіоні успішно атакують колони ворога. Це пояснюється, зокрема, тим, що це вже простріляна територія, що може надати перевагу оборонцям. Також важливим фактором є високоточна зброя НАТО, яка, за словами Світана, працює точніше, ніж російська.

За висловлюванням, після ефективного знищення достатньої кількості окупантів, сили оборони України отримають можливість відкрити шлях до Криму та Мелітополя. Однак для подальшого руху в цих напрямках ЗСУ буде необхідно мати величезну кількість зброї та техніки.

Зазначається, що працюючи в режимі знищення якомога більшої кількості ворога, Україна може скоротити загрозу і забезпечити більше можливостей для подальших військових дій та антитерористичних операцій.

Водночас експерт наголосив, що союзники України повідомили, що нашим інженером вдалося вдвічі збільшити дальність ракети Storm Shadow, які ідуть на відстань 250 кілометрів. Кажуть, що саме ними Україна вдарила по десантному кораблю «Новочеркаськ».

За висловлюванням Світана, дальність ракет може бути збільшена за рахунок додаткового об’єму керосину. Це можна досягти шляхом зменшення бойової частини і збільшення обсягу керосину всередині, або додаванням додаткових баків, якщо правильно обрано центрівку ракети.

Наостанок він розповів про масовану атаку по Україні.

«Ми кілька місяців вже говорили, що масована атака буде на Новий рік. Тому що треба під ялинку російській «широкій душі» покласти мертву корову сусіда, бо це росіяни. Не важливо, щоб твоя корова жила, головне, щоб сусідська здохла, це так вони намагаються підняти бойовий дух», – іронічно зауважив Світан.

Він зазначив, що були запущені «Шахеди», ракети різних типів, зокрема і балістичні. Росіяни нічого не досягли, адже ППО відпрацювала на висоті. Однак зафіксовані декілька прильотів ракет Х-22. На Харків було випущено 20 ракет С-300.

Та несприятливий результат атаки не вплинув на українських захисників на фронті, і це знову підкреслює «росіянську скаженість», висловлену полковником запасу.

Він переконаний, що такі дії припиняться лише, коли Росія розпадеться на окремі держави, для чого зараз працюють ЗСУ і увесь світ.

Тим часом окупанти заявили, що влучили в склад деталей до літаків F-16. Нагадаємо такі повідомлення місцеві пабліки пишуть чи не щодня, ніби уже всі F-16 зосереджені лише в Україні.

Військовий експерт переконаний, що такі дії росіяни продовжуватимуть кілька днів аж до Нового року.