Україна має вступити до НАТО і Євросоюзу, інакше президент Росії Володимир Путін відновить свій вплив на неї.

Про це заявив експрем’єр-міністр України Арсеній Яценюк під час Київського безпекового форуму.

Щодо інтеграції України до ЄС. Я переконаний, що Україна колись стане членом Європейського Союзу і що колись Україна стане членом НАТО. Проте питання – коли? Ми можемо чекати в черзі десять років, два десятки років? Не переконаний, що в нас є стільки часу. Вибір простий. Скажу чітко: або Україна доєднається до НАТО і Європейського Союзу – і це єдиний найкращий шлях для України, – або ж Росія захопить Україну і відновить сфери впливу, про які неодноразово говорив Путін”, – підкреслив Яценюк.

За його словами, “вибір українського народу – стати повноправним членом Європейського Союзу і НАТО”.

“І це також найкращий шлях для Європи та наших партнерів з Альянсу. Це в інтересах наших країн. Тож ми очікуємо, що досягнемо спільного знаменника з європейцями в сенсі отримання не просто сигналів, а практичних результатів”, – зазначив експрем’єр.

Водночас, радник міністра внутрішніх справ Володимир Мартиненко вважає, що Росія навряд чи піде на загострення військового конфлікту з Україною через вирок голові політради ОПЗЖ Віктору Медведчуку. Такий варіант виключати не можна, проте навряд чи у Кремлі готові через цю ситуацію розірвати відносини зі світовою спільнотою. Якщо суд винесе вирок Медведчуку, то незабаром всі про нього забудуть, як забули і про його закриті телеканали.

“Я не думаю, що Медведчук є тією особою, за яку офіційний Кремль поб’є горщики з усім світовим співтовариством, в тому числі зі Сполученими Штатами, з європейцями – заради того, щоб якось натиснути, щоб врятувати кума Путіна. Тим не менш, такий варіант є”, – сказав чиновник у інтерв’ю Obozrevatel.

За його словами, особистість Медведчука на світовій політичній арені не настільки потужна, щоб виникали якісь серйозні конфлікти. Якщо суд все ж таки прийме рішення щодо вироку, то через певний час в Україні забудуть про такого політика так само, як і забули про його закриті телеканали.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.