Народний депутат від “Опозиційної платформи – За життя” Віктор Медведчук, якого підозрюють у державній зраді та відправили під домашній арешт, не зможе виїхати за кордон за будь-яких обставин. Але якщо в справі проти нього буде політичний слід, то він “виграє все, що можна виграти”.

Також Медведчук не є особою, через яку Росія буде готова посилити агресію проти України. Таку думку в програмі “Гостре питання” на телеканалі OBOZREVATEL висловив радник міністра внутрішніх справ Володимир Мартиненко.

– Запитання від читача: Медведчука ув’язнять чи відкуплять?

– Наскільки я розумію, на внутрішніх рівнях склалася переломна ситуація. Чи його треба ув’язнити, чи призначити для нього величезний завдаток, щоб він був на волі, чи взагалі зайти в цей судовий процес.

Давайте говорити відкрито: Медведчук – кум Путіна. Від того, наскільки вся правоохоронна система спрацює, наскільки чітко буде виписано підозру, наскільки чіткий буде результат – від цього залежатиме багато що далі.

Тут усе має бути настільки бездоганно, щоб запитань не виникало абсолютно ні в кого.

Заради Медведчука Путін не буде розпочинати війну.

– Наступне запитання читача: візит американців в Україну якось пов’язаний із підозрою Медведчуку?

– Я не думаю. Американці живуть своїм життям. Давайте не будемо переконувати себе в тому, що Україна для Америки є питанням номер один. Тим більше не є проблемою номер один для Америки Медведчук.

Але тим не менше, коли ми говоримо про світове сприйняття, все має бути виписано настільки бездоганно і без політичних мотивів, щоб нас сприймали як правову державу, щоб ці переслідування були суто кримінальними.

– Якщо суд зобов’яже Медведчука лишатися у Києві чи в Україні, прикордонники чи правоохоронці зможуть у разі чого втримувати його?

– Я думаю, що не буде проблеми для нашої правоохоронної системи зупинити вильоти Медведчука, якщо судова система зобов’яже його перебувати в межах тієї чи іншої територіальної одиниці.

Якщо це буде Україна, я впевнений, що українські прикордонники не пропустять Медведчука з території України. Якщо це буде Київ, Київська область чи будь-яке інше місце, я впевнений, що у нас правоохоронна система здатна забезпечити перебування підозрюваної особи на тій території, яка буде вказана в судовому рішенні.

– А літаком?

– У нас були прецеденти, коли літаки розвертали над українським кордоном, саджали і повертали назад. Це не є особливою проблемою. Пілоти за будь-які гроші не будуть порушувати цих правил, бо вони втратять ліцензію і не зможуть літати ніде в світі. Так само цей літак не зможе літати ніде в світі.

Ще один момент – у нас є Військово-повітряні сили. І якщо хтось буде порушувати законні вимоги… Я думаю, у нас у державі є всі сили та методи для того, щоб це порушення припинити.

– А якось неправомірно автомобілем через кордон можна вивезти людину?

– В глибокій теорії, мабуть, у нас можна вивезти людину через кордон. У глибокій теорії. Як це на практиці – мені важко про таке говорити.